Jack Dorsey’nin Square’inden AfterPay 29 Milyarlık Anlaşma!

Jack Dorsey’nin Square’inden AfterPay 29 Milyarlık Anlaşma!

Haberler
Ağustos 2, 2021 tarafından Esra Yılmaz
52
Son döneme göre Bitcoin için verilen destek üzerine bunu açıkça ifade eden Jack Dorsey'nin kurucusu olduğu Square firması Afteroay için satın alma konusunda 29 milyarlık anlaşmaya gitti.
Jack Dorsey’nin Square’inden AfterPay 29 Milyarlık Anlaşma!

Avustralyalı ödeme şirketi Afterpay, Avustralya’nın en büyük satın alma işleminin uygulanmaya alınacağı bu anlaşma üzerinden yaklaşık 29 milyarlık anlaşma geldi.

Twitter üzerinden olduğu gibi Square için de CEO ve kurucusu olan Jack Dorsey’den önemli boyutta bir yatırım daha geldi ve Square Avustralyalı olan ödeme lideri olan Afterpay’in de satın alma konusunda şirketle anlaşmaya gittiğini belirterek resmi açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalara göre Afterpay hissedar üzerinden sahip olunan ve hisse başına da düşen 0.375 Square hissesine sahip olacaklarını da dile getirdi. Satın alma üzerine yapılacak olan bu işlemin de ilk olarak 2022 yılının ilk çeyreğinde 29 milyarlık anlaşma olacağı belirtildi.

AfterPay Avustralya Tarihinin En Büyük Alımı

AfterPay Avustralya Tarihinin En Büyük Alımı
AfterPay Avustralya Tarihinin En Büyük Alımı

Square üzerinden alınan 29 milyarlık alımda Avustralya anlaşmasında 29 milyarlık anlaşma en büyük karar alınmış olacak. Ülke içinde bir önceki yapılan anlaşmada ise 2017 yılı içerisinde Unibail-Rodamco şirketi ile alışveriş merkezi grubu altında hizmet veren Westfield’ı yaklaşık 25 milyar dolara satın aldığı anlaşmaydı.

Melbourne merkezi olarak da Afterpay şirketinden ödemeler zamanla yapılması durumunda perakende olarak müşterilere faizsiz sunum imkanı verecek ve dört taksitle ödeme seçeneği sunacak. Afterpay hemen hemen 16 milyon müşteri ile bulunarak ödeme tarzı konusunda da şirketle yapılan açıklamada her daim müşteriler için bu sistemde kredi kartına yönelik sorumlu tutulduğu belirtildi. Bu yüzden müşteriler Afterpay’e düzenli ödemeler yaparak her sipariş üzerinde belli oranlarda yüzdeler ödemek zorunda.

Pandemi Öncesine Göre 3’e Katladı!

“Şimdi al, sonra öde” tarzında yapılacak ödemelerde sağlayıcı olan şirketler özellikle koronavirüs ile girilen pandemi döneminde çok büyük değer kazandılar. Bu tür ödemelerin oluştuğu sistemlerde benimsenmenin ardından pandemi öncesinde oluşan rakamlara göre tam 3 kat artış görüldüğü belirtildi. Adobe Analytics’in verilerinden de elde edilen bilgilere göre özellikle genç nüfus bu tür şirketlere büyük ilgi gösteriyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle