Bitcoin Ajandası

Japon Kripto Borsası Liquid Hack’lendi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Japon Kripto Borsası Liquid Hack’lendi

Japon Kripto Borsası Liquid Hack’lendi

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Japon kripto borsası içinde regülasyonlar ile uygun bir kripto varlık işlem platformu olarak öne çıkan Liquid kripto borsasının sıcak cüzdanları bir güvenlik ihlali sebebi ile saldırıya uğradı. Oluşan saldırı sonrası Liquid’de varlık yatırma ve çekme işlemleri askıya alındı. Japon kripto borsası içinde önemli bir yeri bulunan Liquid’in sonraki süreci merak ediliyor.

Japon Kripto Borsası Liquid: ‘Sıcak Cüzdanlar Tehlikede’

Japon Kripto Borsası Liquid: ‘Sıcak Cüzdanlar Tehlikede’
Japon Kripto Borsası Liquid: ‘Sıcak Cüzdanlar Tehlikede’

Liquid yaptığı açıklamada, sıcak cüzdanlarının tehlikeye girdiğini ve varlıklarını soğuk cüzdanlara taşımak zorunda kaldıklarını belirtti. Konuyu araştırdıklarını ve güncellemeler yapacaklarını bildiren firma, bu durumda para yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alındığını duyurdu.

Liquid, bilgisayar korsanı ile ilişkili olduğu düşünülen Bitcoin, Ethereum, Tron ve XRP’de 4 blockchain adresini de açıkladı. Bununla birlikte firma, Liquid, varlıklarının ne kadar oranda çalınmaya maruz kaldığını paylaşmadı.

Şüpheli Adresin İşlemleri

Liquid’in açıkladığı 4 adresin, 80 milyon dolardan fazla kripto varlık aldığı ve şu anda yaklaşık 74 milyon dolara sahip olduğu görülüyor.

Bitcoin adresi, birden fazla işlem sonrasında 4.7 milyon dolar değerinde 106 BTC aldı. Ethereum adresi, 69 milyon dolar değerinde ETH ve çeşitli ERC-20 token’lar aldı.

Tron ve XRP adreslerindeki varlıklar da 10 milyon doların üzerine çıktı.

Liquid’in hacklenme açıklamasının ardından Bitcoin’in fiyatı 45.000 doların altına düşmeye başladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir