Japon Kripto Borsası Liquid Hack’lendi

Japon Kripto Borsası Liquid Hack’lendi

Haberler
Ağustos 19, 2021 tarafından Esra Yılmaz
101
Ünlü Japon kripto borsası Liquid bir güvenlik ihlali sonucu saldırıya uğraması nedeni ile varlık yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı. Kripto para işlemlerinde Liquid’i tercih edenleri heyecanlandıran gelişme sonrası nasıl bir sonuç olacağı merakla bekleniyor.
Japon Kripto Borsası Liquid Hack’lendi

Japon kripto borsası içinde regülasyonlar ile uygun bir kripto varlık işlem platformu olarak öne çıkan Liquid kripto borsasının sıcak cüzdanları bir güvenlik ihlali sebebi ile saldırıya uğradı. Oluşan saldırı sonrası Liquid’de varlık yatırma ve çekme işlemleri askıya alındı. Japon kripto borsası içinde önemli bir yeri bulunan Liquid’in sonraki süreci merak ediliyor.

Japon Kripto Borsası Liquid: ‘Sıcak Cüzdanlar Tehlikede’

Japon Kripto Borsası Liquid: ‘Sıcak Cüzdanlar Tehlikede’
Japon Kripto Borsası Liquid: ‘Sıcak Cüzdanlar Tehlikede’

Liquid yaptığı açıklamada, sıcak cüzdanlarının tehlikeye girdiğini ve varlıklarını soğuk cüzdanlara taşımak zorunda kaldıklarını belirtti. Konuyu araştırdıklarını ve güncellemeler yapacaklarını bildiren firma, bu durumda para yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alındığını duyurdu.

Liquid, bilgisayar korsanı ile ilişkili olduğu düşünülen Bitcoin, Ethereum, Tron ve XRP’de 4 blockchain adresini de açıkladı. Bununla birlikte firma, Liquid, varlıklarının ne kadar oranda çalınmaya maruz kaldığını paylaşmadı.

Şüpheli Adresin İşlemleri

Liquid’in açıkladığı 4 adresin, 80 milyon dolardan fazla kripto varlık aldığı ve şu anda yaklaşık 74 milyon dolara sahip olduğu görülüyor.

Bitcoin adresi, birden fazla işlem sonrasında 4.7 milyon dolar değerinde 106 BTC aldı. Ethereum adresi, 69 milyon dolar değerinde ETH ve çeşitli ERC-20 token’lar aldı.

Tron ve XRP adreslerindeki varlıklar da 10 milyon doların üzerine çıktı.

Liquid’in hacklenme açıklamasının ardından Bitcoin’in fiyatı 45.000 doların altına düşmeye başladı.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle