Bitcoin Ajandası

Japon Oyun Devinden 20 Milyonluk Web3 Fonu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Japon Oyun Devinden 20 Milyonluk Web3 Fonu!

Japon Oyun Devinden 20 Milyonluk Web3 Fonu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Japonya merkezli eğlence ve oyun şirketi Akatsuki, web3 projelerine yatırım yapabilmek adına fon topladığını dile getirdi. Toplanan Web3 fonunun yaklaşık olarak 20 milyon dolar değerinde olduğu da açıklandı.

Web3 Fonu Yeni Projelerde Kullanılacak

Web3 Fonu Yeni Projelerde Kullanılacak
Web3 Fonu Yeni Projelerde Kullanılacak

1 Haziran’da (bugün) Web3 fonu hakkında bir basın açıklamasında bulunan Jpon oyun devi Akatsuki, bu alanda hazırlanan projelere yatırım yapabilmek adına 20 milyon dolarlık bir fon hazırladığını duyurdu. Emoote adı verilen bu fonun yeni NFT, GameFi ve metaverse projelerini destekleyebilme konusunda büyük fayda sağlayacağını söyledi. Akatsuki sektörde yeni projelere destek veren ve yatırım yapan bir şirket olarak tanınıyor.

Şimdiye Kadar 20’den Fazla Erken Projeyi Destekledi

Kripto para sektöründeki gelişmeleri de destekleyen ve fon sağlayan bir şirket olarak da bilinen Akatsuki, hızlıca ölçeklenebilen kazan-kazan platformu olarak tanınan Stepn de dahil olmak üzere şimdiye kadar 20’yi aşkın erken aşamadaki şirket ve projeye destek verdi.

Topladığı fonların yüzde 50’si Asya, yüzde 40 ABD ve geri kalan yüzde 10’luk kısmını diğer alanlarda kullanan şirket, aynı zamanda Japon eğlence ve medya sektöründeki kuruluşlarla iş birliği yapmak üzere kullanacağını ifade ediyor.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir