Bitcoin Ajandası

JPG Store Nedir? Ne İşe Yarar?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. JPG Store Nedir? Ne İşe Yarar?

JPG Store Nedir? Ne İşe Yarar?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Merkezi bulunmayan NFT pazar yerlerinden biri olan JPG Store nedir?Kripto para transferini gerçekleştiren Cardano blok zincir ağının pazar yerlerinden biridir.

Üçüncü nesil bir blokzincir olarak kabul edilen Cardano’nun yerel para birimi ADA olarak belirlenir. Cardano blokzincir ağından nft satın almak için kullanılan Pazar yeri, Moonpay, ApplePay ve GooglePay üzerinden token satın almayı mümkün kılar. JPG Store hakkında merak edilen diğer tüm bilgiler şöyle aktarılabilir.

Cardano City Nedir?

Cardano City Nedir?
Cardano City Nedir?

NFT piyasasındaki en büyük projelerden biri olan Cardano City, üst düzey bir simülasyon oluşturmak için grafik tasarımcı ve sanatçılar tarafından geliştirilir. Cardano City projesinin içerisinde 50 binden daha fazla birbirinden farklı NFT bulunur. Daima sanatçıları tarafından geliştirilmeye devam eden Cardano City, zaman içinde daha fazla NFT sanat eserine yer vermeye devam edebilir.

Ethereum ile rekabet edebilecek potansiyele ulaşan ADA tokeni, Cardano cüzdanı olanlar tarafından kolay bir şekilde satın alınabilir. NFT zaman içerisinde geniş bir kullanıcı kitlesine sahip oldukça, Cardano blokzincirinde NFT Pazar yerleri çeşitliliği de artış göstermeye başlar. NFT piyasası içerisinde iddialı bir Pazar yeri olan Cardano City’nin yanı sıra bu web sitesi de Cardano blokzincir ağının önemli bir Pazar yeri olmaya aday konumdadır.

Cardano City NFT Türleri Nelerdir?

Fütüristik bir sanal şehir projesi olarak da bilinen Cardano City, birçok betimsel görsellere yer veren hikâyeye sahiptir. Teknolojinin oldukça ilerlemiş olduğu bir evreni yansıtan Cardano City, birbirinden farklı sanatsal görüntülere yer verir. Kullanıcılar, Cardano City ile sanal gayrimenkul sahibi olabilir. Hatta kullanıcılar, sahip oldukları gayrimenkulü ve yaşam ortamlarını kendi zevklerine göre dizayn edip tasarlama fırsatına erişebilir. Tüm bu özelleştirmelere erişmek isteyen kullanıcıların Cardano City’de NFT satın almaları gerekir. Cardano City, kullanıcılara ön satış turunda kullanabilecekleri bini aşkın NFT türü sunar. Karakterler, posterler ve nadir eşyalar gibi birbirinden farklı Cardano City NFT türleri şöyle sıralanabilir:

 • Nötr eşyalar
 • Efsanevi eşya ve karakterler
 • Nadir eşyalar
 • Yaygın ve süper yaygın eşyalar

Projenin gidişatına göre eşyaların değeri artıp azalabilir. NFT sistemini anlık olarak destekleyen Cardano City, ileriye yönelik yatırım yapmak isteyenler için eşsiz bir fırsat sunar. NFT piyasasının büyük bir hacmi günümüz için hikâyeye ait olsa da zaman içinde düşük fiyatlı blokzincir ağına olan talep artış gösterdikçe ADA token piyasasının da hacmi artışa geçebilir.

En Bilinen Cardano City Pazar Yeri Hangisi?

Cardano City NFT Pazar yerleri arasında yer alan web sitesi en bilinen ve en iyi Pazar yeridir. Cardano City’de yatırım yapmak isteyenler, NFT satın almak için Pazar yeri araştırması yapabilir. Taze yatırımcıların ve Cardano kullanıcılarının NFT satın almak için öncelikle tercih edebileceği Pazar yerleri arasında bu platform da yer alır.

JPG Store, gün içerisinde ortalama olarak 18 bin kullanıcının işlem gördüğü önemli bir pazar yeridir. Burada işlem yapan kullanıcıların en çok satın aldıkları tokenin ise ADA olduğu görülebilir. Platformun en büyük satış hacmini ADA oluşturur. Bu pazar yerini tercih edilebilir kılan şey ise, NFT sanatçılarının kullanılabileceği bir Launchpad deneyimidir.

Pazar yeri platformu üzerinden Cardano NFT çeşitlerini satın alabilir, NFT deneyimini özelleştirebileceğiniz birçok işlem uygulayabilirsiniz. Cardano topluluklarına katılmak, NFT sanatçılarını desteklemek ve çeşitli Cardano City sanat eserlerini keşfetmek istiyorsanız bu platform üzerinden NFT alıp satabilirsiniz.

JPG Store’da NFT Nasıl Satın Alınır?

Cardano kullanıcılarının merak ettiği bir konu olarak JPG Store’da nasıl nft satın alınır? JPG Store’da NFT satın almak için web sitesinin Marketplace seçeneğini tercih edebilirsiniz. Burada satın almak isteyebileceğiniz birçok dijital sanat eseri ve avatarlar bulunur.

Satın almak istediğiniz NFT türlerinin fiyatlarını ve özelliklerini Marketplace uygulaması üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda platform üzerinden satın almak istediğiniz NFT türlerinin fiyat aralığını ve sıralamasını Marketplace üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

JPG Store’da satın almak istediğiniz NFT türüne karar verdiyseniz, “NFT satın al” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Satın alma işlemini tamamlamak için JPG cüzdan şifresini girmeniz yeterlidir.

JPG Store’da NFT Yapımı

Kullanıcılar ve Cardano yatırımcıları bu platform ile yalnızca NFT alma-satma işlemi değil, NFT oluşturma işlemi de gerçekleştirebilir. JPG Store’da nft oluşturma için kullanıcıların mevcut kurallarda tek nft oluşturma hakkı bulunur. Cardano piyasasına NFT basmak isteyenler platform üzerinden aşağıdaki adımları sırası ile izlemeleri gerekir:

 • JPG Store web sitesinin sağ üst bölmesinde yer alan “Creators” sekmesi üzerinden Create Your Collection seçeneğini tercih edebilirsiniz.
 • Karşınıza çıkan ekranda “Create Single NFT” sekmesine tıklayın.
 • Sıradaki adım oluşturmak istediğiniz NFT türüne göre değişiklik gösterir. Koleksiyon parçası olmayan ve tek bir NFT oluşturmak için “Create New Policy ID” seçeneğine tıklayın. Mevcut bir koleksiyon için yeni bir NFT oluşturmak istiyorsanız “Add to Existing Policy ID” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
 • Oluşturduğunuz koleksiyonu isimlendirebilir, kaydet seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

JPG Store’da NFT Satın Almak İçin Getirilen Yenilikler

Cardano NFT piyasasının en büyük Pazar yerlerinden biri olan JPG Store, kullanıcılar için ödeme sistemlerinde birçok yeniliğe gider. Cardano yatırımcılarını memnun eden yenilikler, bu pazar yeri üzerinden yapılan NFT alışverişleri için oldukça kolaylık sunmaya devam eder.

JPG Store aracılığı ile NFT almak isteyen kullanıcılar, sisteme yeni entegre edilen Moonpay ödeme yöntemini tercih edebilir. JPG Store Moonpay ödeme yöntemi, belirli bölgelerde bulunan kullanıcılar için sunulan bir yeniliktir. Daha önceden GooglePay ve ApplePay gibi aracılar ile NFT satın alma işlemi yapılırken, Moonpay sayesinde kullanıcılar ödeme yaparken banka kartını tercih edebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir