Bitcoin Ajandası

JPMorgan, Bitcoin Seviyelerinde Düşüş Yaşanabilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. JPMorgan, Bitcoin Seviyelerinde Düşüş Yaşanabilir!

JPMorgan, Bitcoin Seviyelerinde Düşüş Yaşanabilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
40 0

JPMorgan analistleri, GBTC hisselerinde yaşanan kitlenmeler sonucunda bu sürenin sona ermesine yönelik kurumsal oyuncular için yakın zamanda bunları da satışa çıkaracaklarını söyledi.

Şu an için GBTC hisseleri için NAV’a %5 indirim yapıldığını söylenen JPMorgan analistleri hisselerde görülen 6 aylık kitlenmenin haziran ayında son bulacağını öngörüyor. Bu hareketlerin ise Bitcoin’de aşağı yönlü düşüşlere neden olacağı da öngörüler arasında yer alıyor.

JPMorgan, Bitcoin Seviyelerinde Düşüş Yaşanabilir!
JPMorgan, Bitcoin Seviyelerinde Düşüş Yaşanabilir!

JPMorgan Açıklama Detayları Yenileniyor!

Bitcoin fiyatında yaşanan son zamanlarda artan oynaklıklar geçmek üzere. Salı gününde en düşük seviyeleri gösteren ve 34.000 dolar seviyesine çıktıktan sonra, Bitcoin (BTC) bugün bir kez daha baskı altına girdi. Basın zamanı içerisinde BTC, 616 milyar dolar bir piyasa değerine göre 33.100 dolarlık bir fiyattan işlem görmeye devam ediyor.

JPMorgan stratejistleri şunları ifade ediyor:

“Bu haftaki düzeltmeye rağmen, daha genel olarak Bitcoin ve kripto piyasaları için olumsuz bakış açımızdan vazgeçmek istemiyoruz. Bazı iyileşmelere rağmen, sinyallerimiz genel olarak düşüş eğiliminde.”

BTC 23.000 Dolar ile 35.000 ABD Doları Arasında Salınacak

Stratejistler, “Uzun vadeli ivmenin tersine dönmesi için fiyat düşüşlerinin 25.000 ABD doları seviyesine gelmesi gerekiyor” dedi.

Tuhaf bir gelişmeye göre, JPMorgan’ın yorumları tam olarak GBTC indiriminin geçen hafta önemli ölçüde daraldığı bir zamana denk gelme yaşadı. Daha önce bildirildiği üzere, GBTC hisselerinin önceki indirim içeren fiyatlarına göre %66 artış gördü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir