Bitcoin Ajandası

JPMorgan Metaverse'de Yükseliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. JPMorgan Metaverse’de Yükseliyor!

JPMorgan Metaverse’de Yükseliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1725 0

JPMorgan Metaverse için bu hafta sanal dünyaları ve bankanın onlarda öngördüğü sınırsız fırsatları inceleyen “Metaevrende Fırsatlar” başlıklı bir rapor yayınladı.

Çok uluslu yatırım bankası, irili ufaklı şirketlerin JPMorgan Metaverse’e girdiğini görüyor ve şu anda her yıl sanal ürünlere 54 milyar dolar harcandığını ve bunun müziğe harcanan miktarın neredeyse iki katı olduğunu bildiriyor. Detaylarına bitcoinajandasi.com olarak bakalım.

Firma, Metaverse’in her şeyi kapsayacağı ve önümüzdeki birkaç yıl içinde trilyon dolarlık bir pazar haline geleceği konusunda cesur bir tahmin yaptı.

“Metaverse, önümüzdeki yıllarda her sektöre bir şekilde sızacak ve piyasa fırsatının yıllık 1 trilyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.”

JPMorgan Metaverse’de Yükseliş Gösteriyor!

JPMorgan Metaverse’de Yükseliş Gösteriyor!
JPMorgan Metaverse’de Yükseliş Gösteriyor!

JPMorgan, Metaverse büyümesi için kullanıcıların sanal ve fiziksel olmak üzere her iki dünya arasında bağlantı kurmasını sağlayacak “sağlam ve esnek bir finansal ekosistemin” gerekli olduğunu belirtti.

Ödemelere ve finansal altyapıya yaklaşımımız, bu birlikte çalışabilirliğin büyümesine izin verecek” dedi.

Rapor, mevcut oyun dünyalarının nüfus, GSYİH, oyun içi para birimi ve dijital varlıklar gibi küresel ekonomiye paralel unsurlara sahip olduğunu belirtmeye devam etti . Yatırım bankası bunun bir parçası olmak istiyor ve sınır ötesi ödemeler, döviz, finansal varlık yaratma, ticaret ve saklama konusundaki temel yetkinliklerinin Metaverse’de “önemli bir rol” oynayabileceğini belirtiyor.

Rapor, şirketin Metaverse geliştirmeleriyle ilgili kollarına neler koyduğuna dair herhangi bir ayrıntı belirtmedi. Ancak yeni teknoloji üzerinde çalıştığını söyledi:

“Tokenizasyon ve dijital kimlik dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere altyapı ve iş modellerini modernize etmek için ortaya çıkan yeni teknolojileri inşa ediyor ve ölçeklendiriyoruz”

Sanal Dünyalardan Büyük Sayılar

Rapor, Metaverse projelerinden ve harcama alışkanlıklarından bazı etkileyici istatistiklerin yanı sıra önümüzdeki yıllar için bazı tahminleri vurguladı.

Rapora göre, bir sanal arazi parselinin ortalama fiyatı 2021’de altı aylık bir pencerede ikiye katlanarak 12.000 dolara çıktı. The Sandbox ile Warner Music Group gibi bugüne kadar 200 stratejik ortak olduğunu eklerken, oyun içi reklam harcamalarının 2027 yılına kadar 18 milyar doları bulacağı tahmin ediliyor.

Bitcoin konusunda da yükselişte olan JPMorgan, toptan ödeme işlemleri için blockchain destekli platformu olan Metaverse’de “The Onyx” adlı kendi salonuna sahiptir. Bunu, genel giderleri azaltacak ve şirket için riskleri artıracak sanal ofisleri içerecek şekilde genişletebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir