Bitcoin Ajandası

JPMorgan, Yeni Dijital Cüzdan Projesi için Araştırmalara Başladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. JPMorgan, Yeni Dijital Cüzdan Projesi için Araştırmalara Başladı!

JPMorgan, Yeni Dijital Cüzdan Projesi için Araştırmalara Başladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

JPMorgan, topluluk üyelerinin dijital kimlik ve varlıklarını çeşitli platformlar arasında kontrol edebilmesine olanak sağlayacak bir dijital cüzdan projesi için araştırma yapmaya başladı.

JPMorgan, bir süredir çeşitli hizmetlerle kripto para sektöründe hamlelerde bulunuyor. 2020 Ekim döneminde ödeme işlemleri açısından blockchain tabanlı Onyx’i kullanıcılarına sundu. 2022 yılının başındaysa blok zinciri istihbarat kuruluşu TRM LABS’a stratejik bir yatırım gerçekleştirdi. Aynı süreçte Decentraland’da sanal bir salon açılışı gerçekleştirirken, blok zinciri bağlantılı alanlarda pazar fırsatları açısından çalışmalarını sürdürüyor.

Dijital Cüzdan Projesi için Çalışmalar Başladı

Dijital Cüzdan Projesi için Çalışmalar Başladı
Dijital Cüzdan Projesi için Çalışmalar Başladı

JPMorgan, araştırma yaptığı dijital kimlik projesiyle kullanıcıların web3, metaverse ve DeFi gibi alanlarda paylaşmak istedikleri dijital kimlik bilgilerini seçmeleri için fırsat sunulacak.

Şirketin söz konusu projesinin detaylı olarak anlatıldığı bir videoda, kullanıcıların dijital varlık taşınabilirliği ve mülkiyetinin daha yaygın olarak kullanılması durumunda, kimlik bilgileri üzerinde kontrol sahibi olmasını ve mekân fark etmeksizin sadece paylaşmak istenenin paylaşılmasıyla anonim olarak kalınmasını imkân sağlayacak bir dijital kimliğe ihtiyaç duyulacağı ifade edildi.

Bankanın bu türden bir hizmet konusunda garantisinin olmadığı da belirtilen videoda, dijital cüzdanın kullanıcıların sahip olduğu NFT’lerin sahipliğini kanıtlayabilmesi ve oluşturdukları içerikleri farklı platformlara taşıyabilmesi konusunda yardımcı olunacağı da belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir