Bitcoin Ajandası

Kadena Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Kadena Nedir?

Kadena Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Kadena herhangi bir kripto yatırımı öncesi geniş bir araştırma yapılması ve yatırım stratejisinin buna göre belirlenmesi kripto varlıklar içinde büyük önem taşıyor.

Kadena nedir, bağlı olduğu kripto para birimi nasıldır? gibi sorulara cevap arayacağımız yazımızda aktaracağımız bilgiler merak edilenleri açıklamaya yöneliktir. Verdiğimiz bilgiler bir yatırım tavsiyesi niteliğinde olmayıp yatırım kararının, daha ciddi bir araştırma sonucunda alınmasının daha sağlıklı olduğunu belirtmek isteriz. Kadena hakkındaki bilgilere başlayabiliriz…

Kadena Nedir? KDA Token Nasıl?

Kadena Nedir? KDA Token Nasıl?
Kadena Nedir? KDA Token Nasıl?

Kripto varlıklar çeşitliliği içinde pek çok kripto varlık ismi ile karşılaşıyoruz. Bu varlıkların bir para birimi olmasının yanında özellikleri ve buna bağlı olarak kullanım durumu da merak edilip araştırılır.

Yapılan araştırma sonucunda ulaşılan veriler ile kripto yatırımları şekillenir. Kadena platformunun ve KDA tokenlarının nasıl özellik gösterdiği ise merak edilen kripto soruları arasında yer alır.

Bu ağ, kamu ve özel blokaj zincirlerini ve diğer birlikte çalışabilir zincirleri bir ortamda birleştirerek mevcut trafiği Kadena halka zinciri üzerinden yüksek bant genişliğine sahip bir bilgisayara yönlendirmesi ile bilinir.

Bu yöntemde hızlılık ve güvenlik ön plandadır. Yapılan işlemlerin daha pratik olarak gerçekleşmesi söz konusu olur. Kadena platformu incelenirken KDA tokenından ve akıllı sözleşmelerden de bahsetmek gerekiyor. KDA tokenı ne işe yarıyor ve Kadena platformu üzerindeki akıllı sözleşmelerin etkisi nedir. Şimdi bunu açıklamaya çalışalım…

KDA Token Pact Akıllı Sözleşmeleri

Pact, insanların okuyabildiği ilk akıllı sözleşme özelliğine sahip bulunuyor. Herkes bu dili blockchain üzerine anlaşılır olarak doğrudan ve güven içinde yazma olanağına sahiptir. Bu durum, güvenilir ve otomatik konumdaki sözleşmeler için büyük bir ilerleme olarak yorumlanıyor.

Pact; gelişmiş projelerin desteklenmesi için kolaylık ile öğrenilip kullanmaya dönük akıllı sözleşme dili şeklinde tasarlanmıştır.

Otomatik hata tespiti özelliği mevcuttur, kontrol kaybı olmadan harici kodu desteklemektedir. Bunun yanında yönetimde fikir birliğini önemsemesi ile gizlilik sağlaması da söz konusudur.

Güvenlik konusunda güçlü bir tasarım sahibi olan Pact tamamı ile yeni iş modelleri ile zincirleme hizmetlerini desteklemesi ile bilinir.

Kadena’nın yüksek performanslı ve güvenli kurumsal çözümleri, ölçek ve tecrübe düzeyi fark etmeksizin tüm ekiplere sunulması ile öne çıkar. Bu çözümler vasıtası ile var olan sistemler ile kolaylık içinde bağlantı meydana gelir. Bu yanı ile sistem çalışması işlerlik kazanır, hızlı sonuç alınır. Bunun yanında güvenlik unsuru da sağlanmış olur.

Kadena Ekibi

Kurucuları JP Morgan’ın ilk blockchaini oluşturmaları ile bilinirler. Kadena ekibi; mühendislik, bankacılık, ticaret ve düzenleme deneyimleri açısından iyi bir görüntü verir. Ekibin, saydığımız alanlarda ciddi tecrübe ve başarıları bulunur.

Ekibinin JPMorgan Chase ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da dahil bilinen finans ve devlet kuruluşları için yazılım sistemleri tasarlayıp kurma alanında önemli tecrübeleri vardır.

Önceki çalışmalarından edindikleri tecrübeler, Kadena platformunun oluşturulup geliştirilmesinde büyük pay sahibi durumundadır. Bu tecrübeler, platformun teknik altyapısının oluşmasında etkili olmuştur.

KDA Token ve Blockchain

KDA Token ve Blockchain
KDA Token ve Blockchain

Proof of Work ile güçlendirilmiş, birbiri ile ilişik durumda bulunan zincirler ile sorundan uzak olarak işletme sistemlerine uyum sağlayan eşsiz bir sürat ve güvenlik olanağı sunar.

Projenin Public blockchain altyapısının güvenli olarak ölçeklenebileceğini göstermek için Gauntlet Networks uzmanlarınca bağımsız bir şekilde test edilmiştir. Yapılan test sonucunda olumlu değerlere ulaşılması, platformun gelişiminin seyrinde önemli bir aşama olmuştur.

KDA Token Kurumsal Tecrübe

Performansı yüksek durumda ve güvenilir özellikteki kurumsal çözümleri, tüm ekiplerin erişimi için açık durumdadır ve var olan sistemler ile bağlantı kurmada kolaylık ile sonuç alır.

Tescil edilmiş BFT protokolleri ile 256 node’la yapılan gerçek dünya testlerinde 8000 TPS sonucuna ulaşılmış durumdadır.

Ethereum platformunda ortaya çıkan sorunlara çözümler sunması ile öne çıkıyor. Oluşumunda bu sorunlara çözüm etkisinin büyük bir payı bulunmaktadır. Bunun ile birlikte başka blockchainlerin yeni olarak roadmap’lerine ilave ettikleri ‘Formal Verification’ ile birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik özelliklerinin yanında pek çok özellik sağlaması ile biliniyor.

Buraya kadar Kadena platformunun teknik özelliklerinden bahsettik. Platformun kripto varlığı olan KDA tokenı üzerine de bilgi vermemizde fayda bulunuyor.

Kripto varlığın kullanım alanı ve kullanıcılara sundukları imkanlar üzerine konuşalım…

Kadena Token

Ethereum platformunda bulunan ETH kripto para birimi gibi Kadena’daki KDA token da madencilerin ağ üzerinde yaptıkları madenciliğin karşılığında ücret olarak verilen bir token özelliği taşır. Özetle KDA, kullanıcıların işlemlerini bir bloğa girmek için ödedikleri işlem ücreti olarak bilinir.

KDA Geleceği ve Yorum

Kadena platformunun kripto varlığı KDA ile ilgili gelecek yorumları çokça merak ediliyor. Yatırım için uygun olup olmadığı da araştırmalar arasında yer alıyor. KDA ile ilgili bilinen en önemli iki özelliği belirterek durumu açıklamaya çalışalım:

Akıllı sözleşmelerin hayata geçirilmesinde KDA kullanımının söz konusu olması bekleniyor.

Kadena, çok önemli olarak bilinen fonlar vasıtası ile toplam 15 milyon dolar yatırım alması ile biliniyor.

Bu veriler kapsamında KDA ile ilgili kullanım ve yatırım konularını iyi bir araştırma sonucu ile karara bağlamak faydalı olacaktır. Kripto varlıklardaki en önemli özellik iyi bir pazar ve güvenlik etkenidir. Yatırımcılar bu unsurlara dikkat ederek kararlarını oluştururlar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir