Bitcoin Ajandası

Kaldıraçlı İşlemlerde Büyük Tasfiye: 24 Saatte 400 Milyon Dolara Ulaştı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kaldıraçlı İşlemlerde Büyük Tasfiye: 24 Saatte 400 Milyon Dolara Ulaştı!

Kaldıraçlı İşlemlerde Büyük Tasfiye: 24 Saatte 400 Milyon Dolara Ulaştı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Coinglass tarafından açıklanan verilere göre kaldıraçlı işlemlerde neredeyse 400 milyon dolar değerinde tasfiye yapıldı. Buna neden olan durumun Bitcoin’in son 6 hafta içerisinde ilk kez 20 bin doların altına gerilemesi olduğu düşünülüyor.

Geçen hafta yaklaşık olarak 4 bin dolar değer kaybeden Bitcoin (BTC), genel itibariyle 21 bin dolar seviyesinden işlem gördü. 22 bin dolar seviyesini test etse de başarılı olamadı.

Kaldıraçlı İşlemlerden Yapılan Tasfiye Dikkat Çekti

Kaldıraçlı İşlemlerden Yapılan Tasfiye Dikkat Çekti
Kaldıraçlı İşlemlerden Yapılan Tasfiye Dikkat Çekti

Dün FED başkanı tarafından yapılan açıklamaların etkisiyle kripto para piyasalarında düşüş yaşanmaya başladı. 19 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, geçtiğimiz aydan bu yana ilk kez 20 bin dolar bandının altını görmüş oldu. Bu düşüş esnasındaysa yaklaşık 375 milyon dolarlık bir tasfiye gerçekleştirildi.

Elde edilen verilere göre neredeyse 400 milyon dolar ulaşan tasfiyelerin büyük çoğunluğu Ethereum’da gerçekleştirildi. Totalde 163 milyon dolarlık ETH ve 17.4 milyon dolarlık ETC tasfiye edilirken, ayrıca 95 milyon dolarlık BTC de tasfiye edilmiş oldu.

Piyasalarda yankı uyandıran bu tasfiyeler gerçekleşirken Ethereum, Solana, AVAX gibi sektörün en önemli varlıklarında değer kayıpları yaşandı. Üstelik bu kayıplar çift haneli olarak gözlemlendi. Önceki gün 1700 dolar bandında seyreden Ethereum 1500 dolara kadar gerileme gösterdi. Ayrıca sektörün kripto para hacmi de 1 trilyon dolara kadar düştü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir