Bitcoin Ajandası

Kambria Projesi Nedir? KAT Coin Ne İşe Yarar?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Kambria Projesi Nedir? KAT Coin Ne İşe Yarar?

Kambria Projesi Nedir? KAT Coin Ne İşe Yarar?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kambria projesi, nesnelerin interneti, artırılmış sanal gerçeklik ve bunun gibi derin teknoloji için merkeziyetsiz açık inovasyon sunan ekosistem olarak geliştirilmiş bir projedir. Bu ekosistem, kullanıcılarına yenilikçi fikirleri araştırmak, geliştirme ve ticarete açık bir hale getirmek için iş ortaklığı gerçekleştirebilmektedir Üstelik protokole sağladığı katkılar sebebiyle ödül kazanabilmektedir.

Kambria protokolü, en başarılı yüksek öğrenim kurumları, devlet kurumları ve önemli şirketlerle iş ortaklığı kurma yöntemiyle yenilik yapmak biçimini değiştirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca ileri seviyedeki teknolojiyi geliştirmek ve endüstrinin benimsenmesini sağlamak adına sürdürülebilir açık bir inovasyon sunmaktadır.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde, günümüzde birçok kripto meraklısı açısından merak konusu olan Kambria projesinin detaylarından ve yerel kripto para biriminden bahsettik.

Kambria Projesi Nedir?

Kambria Projesi Nedir?
Kambria Projesi Nedir?

Kambria projesi, yapay zekâ, sanal gerçeklik, blockchain, artırılmış sanal gerçeklik ve nesnelerin interneti gibi çeşitli derin teknolojiler için açık kaynaklı bir inovasyon projesi olarak ifade edilmektedir. Blockchain tabanlı olan bu protokol sayesinde hemen herkes derin teknolojiyle alakalı çeşitli araştırmalar yapabilmektedir. Kambria, bünyesinde pek çok farklı NFT IP Marketpalace ve DAO içermektedir.

Kambria protokolü, dünya çapında birçok başarılı üniversite, devlet kurumu ve önemli şirketlerle anlaşmalar sağlamış olan bir projedir. Projeyle alakalı elde edilen bilgilere göre protokol, esasında yeni teknoloji start-up’ları adına bir çeşit kuluçka merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Projenin en önemli hedefiyse, inovasyon yöntemlerinde değişiklik yapmak, ileri teknolojiyi geliştirmek ve sektörün bu gibi gelişmeleri benimsemesini hızlandırmak adına sürdürülebilir açık kaynaklı bir inovasyon ekosistemi yaratmaktır.

Kambria Projesi Ne Vadeder?

Kambria projesi, kullanıcılarının derin teknolojilerle alakalı araştırma yapmasına, bu teknolojiyi geliştirmesine ve ticaretini gerçekleştirmelerine olanak sağlamaktadır. Topluluk üyeleri bu gibi amaçlarla platformla ya da ortaklarıyla birlikte çalışma yürütebilmektedir. Diğer yandan teknolojik gelişmelere katkı sağlayabilen topluluk üyeleri, protokol tarafından ödüllendirilmektedir. Herhangi bir projeye sahip olan protokol kullanıcıları, Kambria vasıtasıyla pek çok farklı hibelere de erişim sağlayabilmektedir. Üstelik devlet ve üniversite desteği de yine bu proje vasıtasıyla sunulmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra Kambria projesi, NFT alanıyla da alakalı olan bir blok zinciri projesidir. Kambria NFT IP Programı, yenilikçilerin fikri mülkiyetlerini lisanslamalarını, kazanç elde etmelerini ve bunları korumalarını sağlamaktadır. Bu durumda Kambia projesi sayesinde NFT yaratıcıları, kendi NFT öğelerini lisanslayabilme şansına sahiptir. Böylelikle kendi ürettikleri sanat eserlerinin bütün telif haklarına sahip olabilmektedir.

Diğer yandan NFT IP Programı, bir tür NFT pazarı olarak da faaliyet göstermektedir. Dolayısıyla NFT üreticileri, yarattıkları sanal sanat eserlerinin telif haklarını bu pazar üzerinden satışa çıkarabilmekte ve kazanç elde edebilmektedir.

Kambria Protokolünün Özellikleri Nelerdir?

 • Şirketlere kurulum ve kullanım bakımından kolaylık sunan, tam donanımlı fiziki laboratuvarlarla fikirleri hayata geçirmeye olanak sağlayan bir platformdur.
 • İleri teknoloji geliştirmek adına gerçekleştirdiği yarışmalarla şirketleri ve yenilikçileri bir araya getiren bir projedir.
 • Belirtilen problemli alanlarla alakalı çözüm, ürün ve teknoloji oluşturmak adına tasarlanmış yeni bir start-up kurulmasına olanak sağlayabilmektedir.
 • Açık inovasyon platformu blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. İş ortaklığını teşvik etmek için kripto-ekonomi ve oyun teorisi türünden eşsiz yöntemlerle geliştirilmiş protokoller içermektedir.
 • Protokol, Kambria projesinin geniş kapsamlı ve açık yenilik hizmetlerini desteklemektedir. Üstelik her biri KAT Coin’in herhangi bir problem yaşamadan kolaylaştırdığı etkileşimlerle protokol üzerinden yönetilmektedir.
 • İleri teknoloji hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkesin bilinçlenebilmesi için AI, Rabot Teknolojisi ve Blockchain gibi alanlarda dünyanın en önemli eğitimcileriyle iş birliği içerisinde çalışmaktadır. Üstelik yakın zamanda online eğitimlere başlamayı da planladıkları bilinmektedir.

KAT Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

Kat Coin, Kambria projesinin kripto para birimi, başka bir deyişle yerel tokeni olarak tanımlanmaktadır. Söz konusu olan bu kripto para birimi, proje açısından son derece önemli olurken, pek çok farklı kullanım durumuna sahip olmasıyla bilinmektedir. Buna göre KAT Coin, protokolü her yönü adına değer aktarımlarını daha kolay bir hale getirmek amacıyla kullanılmaktadır.

Kullanıcılar, topluluğun bir parçası olabilmek, 3 boyutlu baskı, Hackathon katılımı, kaynak kitaplığına erişim gibi protokolün çeşitli ürün ve avantajlarından faydalanabilmek adına KAT Coin sahibi olmalıdır. Üstelik KAT Coin’e pek çok farklı kripto para borsası üzerinden sahip olabilmek mümkündür.

KAT Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

Kambria projesiyle alakalı merak edilen konulardan bir diğeri de elbette KAT Coin fiyatı ve toplam arzıdır. Coinmarketcap verilerine göre yazım esnasında (12 Kasım 2022) KAT Coin fiyatı 0,0007136 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Kat Coin’in geçmiş verilerini incelediğimizde tarihinin en yüksek seviyesini yaklaşık olarak 4 yıl önce 0,03625 dolar seviyesiyle kaydetmiştir. Tüm zamanların en düşük seviyesiyse yaklaşık 2 yıl öncesinde 0,0002865 dolar seviyesiyle kayıtlara geçmiştir.

Diğer yandan yine Coinmarketcap verilerine göre KAT Token’in dolaşımdaki arz miktarı 2.186.060.823 KAT’tır. Toplam arzı 3.098.854.700 KAT olarak kayıtlara geçerken, maksimum arzı ise 5.000.000.000 KAT Token’dir.

KAT Nereden ve Nasıl Alınır?

KAT Coin ile alakalı merak edilen bir diğer konu da nereden ve nasıl alınacağıdır. KAT Coin sahibi olmak ya da projeye yatırım yapmak isteyenlerin öncelikli olarak bu kripto para birimi listeleyen borsalara erişim sağlaması gerekmektedir. KAT Coin’i listeyen kripto para borsalarıysa şunlardır:

 • KuCoin
 • Binance DEX

Söz konusu olan bu iki borsa piyasanın en güvenilir borsaları arasında yer alırken, yatırımcılar bu borsalarda güvenli bir şekilde hesap oluşturabilmektedir. Yatırımcıların hesap oluşturduktan sonra kimlik doğrulaması gerçekleştirmesi ve uygun işlem çiftinden hesabına para yatırması gerekmektedir. Bu gibi aşamaların ardından KAT Coin satın alım emri oluşturulabilmekte ve kripto para birimi birkaç dakika içerisinde hesaba aktarılabilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir