Bitcoin Ajandası

Kasım Ayında En Çok Kazandıran 5 Kripto Varlık
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kasım Ayında En Çok Kazandıran 5 Kripto Varlık

Kasım Ayında En Çok Kazandıran 5 Kripto Varlık

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Kasım ayı içerisinde kripto para piyasasına göre yaşanan hareketlilikler arasında piyasada yaşanılan dalgalanmalar nedeniyle inişli çıkışlı bir ayı geride bırakırken en çok kazandıran 5 kripto varlık da belli oldu.

Kasım ayı içerisinde belli olan analizlere bakıldığında kripto varlık piyasa değeri açısından 100 kripto en çok kazandıran 5 kripto varlık şu şekilde;

  • Gala Games (GALA),
  • The Sandbox (SAND),
  • Loopring (LRC),
  • Crypto.com Coin (CRO),
  • Kadena (KDA).

En Çok Kazandıran 5 Kripto Varlık

En Çok Kazandıran 5 Kripto Varlık
En Çok Kazandıran 5 Kripto Varlık

Gala Games (GALA): Blockchain oyunlarından faydalanarak oluşan, ekosistem oluşturma kısmında önceliği amaçlayan bir GameFi platformu olan Gala Games, tek bir oyun olmadan daha çok eğlenceyi öncelemek için arka planda blockchain olan bir dizi farklı oyun sunmaktadır. Oyuncuların blockchain oyunlarını devam ettirebilieceği ve oyun içi NFT varlıklarını alıp satabileceği bir platform olmaktadır. Oyuncular ayrıca hangi oyun için gelişim sağlanması gerektiğini veya oylama yoluyla fon sağlanması gerektiğine karar vermektedirler. Gala Games, Kasım ayı içerisinde %611,59 oranında da en çok kazandıran coin olmayı başararak en çok kazandıran 5 kripto varlık arasında ilk sırada yer almıştır.

The Sandbox (SAND): Sandbox, merkezi bulunmayan bir sanal oyun dünyasında çalışmayı hedefleyen Ethereum üzerinde işlem gören bir yazılım olmaktadır. Sandbox özünde, oyuncuların LAND adı altında dijital arazileri satın alabilecek ve diğer kullanıcılar üzerinden de paylaşmak için bunların üzerinde deneyimler oluşturabilecekleri bir oyunu kapsamaktadır. Sandbox arkaya aldığımız Kasım ayı içerisinde %319,53 oranla en çok kazandıran ikinci coin olmuştur.

Loopring (LRC): Merkeziyetsiz borsaların (DEX) oluşturulması için tasarlanan bir protokol olan Loopring, merkezi kripto para borsalarının dezavantajlarını hafifletmek amacıyla merkezi bulunmayan bir değişim sunmayı hedeflemektedir. Loopring’in ilk önceliği ise merkezi emir eşleme ile merkezi bulunmayan blockchain üstü işlem anlaşmasıdır. Burada hem merkezi hem de merkeziyetsiz borsalar aracılığıyla en iyi yönlerini alarak hibrit bir hizmet sunar. Bu şekilde yüksek verim elde etmeyi amaçlayan Loopring, geçmiş ay içerisinde %251.94 oranla en çok kazandıran coinler listesinde üçüncü sırada yer almaya devam etti.

Son 2 Kripto Varlık

Crypto.com Coin (CRO): Finans hizmetleri şirketleri arasında olan Crypto.com tarafından gelişme sayesinde merkezi bulunmayan ve açık kaynaklı blockchain ağı “Crypto.com Chain”in yerel dijital para birimi olurken “Herkesin cüzdanına kripto para dahil etme” hedefiyle çalışma sağlar. Burada geliştiriciler, 2018 yılında son aşamalarda CRO para birimini piyasaya sürerken Kasım ayı içerisinde %249.37 oranında en çok kazandıran coinler arasında yerini almıştır.

Kadena (KDA): CoinMarketCap verileri tarafından analizlerde elde edilenlere göre geçmişte Kasım ayı içerisinde %140,53 oranıyla en çok kazandıran coinler arasında beşinci sırada yerini almayı başaran Kadena, Blockchain’in dünyasında etkileşim ve işlem yapma biçiminde devrim yaratabileceği fikri üzerine kurulan bir proje olmuştur. Kitlesel benimsemelere ulaşım sağlamak için zincir teknolojisi ve onu iş dünyasına bağlayan ekosistemin tamamen yeniden tasarlanması gerektiğini düşünmektedir. Kadena kurucu ekibi, tescilli bir zincir mimarisi inşa etmiştir. Blok zinciri tarafından tekrar iş için daha önce ulaşılamaz olduğu düşünülen hız, ölçek ve enerji verimliliğinde alışmasını sağlayacak araçlar oluşturdular.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir