Bitcoin Ajandası

Kiba Inu Nedir? Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Kiba Inu Nedir? Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Kiba Inu Nedir? Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Kripto paralar, günümüzde birçok yatırımcıların ilgisini çeken bir alan olmayı başarmıştır. Son yılların en popüler yatırım alanlarından biri olan kripto para endüstrisinde pek çok farklı projeyle karşılaşabilmek mümkün olurken, Kiba Inu da bu projelerden biridir.

Dünyanın günden güne farklı bir düzene oturtulduğu göz önüne alındığı zaman teknolojinin bu düzendeki yerinin büyük olduğu neticesine ulaşılabilir. İnsanlar yeni dünyaya ayak uydurmakta ve zamanlarının büyük bir kısmını sanal alem içerisinde geçirmektedirler. Dijital yatırım bireylerin ilgisini çekmeyi başaran alanlardan biridir ve Kiba Inu terimi bu alanın bir parçası konumundadır.

Kiba Inu Nedir?

Kiba Inu Nedir?
Kiba Inu Nedir?

Sanal alem artık bireylerin farklı pek çok işini hallettiği mecraları bünyesinde barındıran önemli bir merkez haline gelmiştir. Yatırım alanında da artık bu mecradan faydalanmak mümkün olmaktadır. Sanal yatırım yapmak isteyen bireyler bu alanda kendilerini geliştirmek ve bilinçlenmek üzere birtakım araştırmalarda bulunabilirler. Bu sayede yatırım yaparken çok daha özenli ve dikkatli bir biçimde hareket etme şansına sahip olama fırsatını yakalayabilirler.

Dijital yatırım alanında kullanılmak üzere türetilmiş olan onlarca farklı kavram mevcuttur. Bu kavramlardan biri de Kiba Inu’dur. Söz konusu terimi kısaca ifade etmek gerekirse sahiplerine son derece geniş bir kullanım alanı sunmayı hedefleyen bir meme coindir. Kiba Inu’nun tanınırlığı ve popülerliği son dönemlerde artmaktadır. Bununla birlikte bu meme coinin binlerce birey tarafından tutulduğu da rahatlıkla söylenebilir.

Kiba Inu’nun çok sayıda üründen meydana gelmekte olan ve çeşitli bir ekosistem oluşturan meme coin olduğu bilinmektedir. Farklı bir şekilde ifade etmek gerekirse Kiba, yerel kripto para biriminin borsa sembolü olarak kabul edilmektedir. Ethereum ve BNB Chain’den çıkış yapan söz konusu meme coin iki ağ arasında her iki tarafta yer alan yatırımcının coinlerini her iki blokzincirine transfer etmeye müsaade eden bir köprü de barındırır.

KIBA, Kiba Inu ekosisteminin bütün temel unsurlarına güç sağladığı söylenebilir. KIBA projesinin merkeziyetsiz borsasına Kiba Swap ismi verilmektedir. Kiba Swap, kullanıcı bireylere çoklu zincir uyumluluğuna ulaşım sağlamaktadır. Kiba tokenlarının yer aldığı BNB Ağı ve Ethereum ağı için borsa destek sunmaktadır.

Mevcut işletmeler KIBA ödemelerini kullandıkları esnada pek çok avantaja erişebilirler. Mesela KIBA işlemleri özeldir ve bu durum şirketler açısından muhteşem bir anonim ödeme çözümü sağlar. Bunun yanı sıra KIBA işlemleri eşler arasıdır. Bu sebepten dolayı sadece iki tarafı içermektedir. Hem gönderenin hem de alıcının mali bilgilerinin gizliliği korunmuş olur.

KIBA işlemleri sınır tanımamaktadır. Bakıldığı zaman herhangi bir coğrafi sınırlamaları da bulunmaz. Bireyler internet erişiminin mevcut olduğu her an Kiba Inu gönderimi gerçekleştirebilir ya da kabul edebilirler. Mevcut müşterileri için uluslararası para aktarımını kolay hale getirmek isteyen şirketler KIBA’yı sınırsız bir ödeme seçeneği şeklinde tercih edebilmektedir.

KIBA, meme coinlerin büyük bir çoğunluğunu meydana getirir. En sevdikleri coine büyük oranda destek olan ve bu coine sıkıca bağlı olan yatırımcı topluluğu bulunur. KIBA ödemelerini tercih eden işletmeler coin topluluğuna kripto paralarını gerçek bir ödeme çözümü olmak suretiyle kullanma ve jetonlarını hizmet ile ürünler karşılığında takas etme şansı sağlamaktadır.

KIBA işlemleri sınırsız olduğu gibi son derece de süratlidir. Mesela kullanıcılar KIBA yollamak üzere BSC’yi kullanmayı tercih ederlerse işlemleri sadece birkaç dakika kadar sürer. Bunun yanı sıra KIBA işlem hızları işlem tarafları arasındaki mesafe ne kadar uzun olursa olsun sabit kalır. Bu sebepten dolayı KIBA, şirketlerce süratli bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilmektedir.

Kiba Inu’nun Avantajları

Kiba Inu’nun sunmakta olduğu pek çok avantaj mevcuttur. Bu avantajları maddeler halinde sunmak mümkündür:

 • Söz konusu meme coin çok basit bir biçimde temin edilebilir.
 • Exchange olduğu için kullanıcı bireyler KIBA coinlerini hemen satın alabilirler.
 • Her an ulaşılabilir durumda bulunur.
 • Kiba Inu çok zincirli modele sahiptir.
 • Yatırımcılar istedikleri token türünü seçme şansına sahiptir.
 • BSC KIBA işlemleri Ethereum işlemlerine kıyasla çok daha düşük ücretlere sahiptir ve çok daha süratlidir.

Kiba Inu’nun Dezavantajları

Söz konusu meme coinin avantajları olduğu kadar dezavantajlarının bulunduğu da bir gerçektir. Kiba Inu’nun sahip olduğu dezavantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kiba Inu meme coinlerini satışa sunan bireylere otomatik olarak %12’lik bir satış vergisi uygulanır.
 • Her meme coin kendi yolunda çok özel olsa bile her birinin aynı kitle için yarıştığı göz ardı edilemez.
 • Daha yüksek rekabet meme coinlerin yenilik yapmalarını gerektirir. Bu da Kiba Inu’nun kendini yenilemesi ve geliştirmesini sağlamaya yardımcı olabilir.

Kiba Inu Nasıl Kabul Edilir?

KIBA ödemelerini ön plana çıkarmak üzere NOWPayments farklı pek çok çözüm sunmaktadır. Çevrimiçi işletmeler:

 • Magento 2,
 • PrestaShop,
 • WooCommerce,
 • Zen Cart,
 • OpenCart,
 • ShopWare,
 • Shopify,
 • WHMCS gibi uyumlu özel eklentiler kullanabilmektedir. Bu eklentiler bütün ödemeleri otomatik hale getirir ve şirketlerin Kiba Inu ödemelerini alabilmesine müsaade eder.

Şirketler kripto faturaları düzenleyebilir ya da sanal bir satış noktası terminalini tercih edebilir. Bu çeşit araçlar traderların bütün kripto ödemelerini yönetmelerine olanak tanır. Bunun yanı sıra abonelik tabanlı kripto ödemelerini de bünyelerinde barındırabilirler.

KIBA Nereden ve Nasıl Temin Edilir?

KIBA token teminatı gerçekleştirebilmek için öncelikle söz konusu meme coinin listelenmekte olduğu borsaları öğrenmek gerekmektedir. Kiba Inu’yu listeleyen borsalar:

 • HotBit,
 • UniSwap v2,
 • Gate.io,
 • MEXC,
 • PancakeSwap v2 olarak sıralanabilir.

Söz konusu borsalardan birinde hesap açılmalıdır. Açılan hesaba giriş yapıldıktan sonra hesap cüzdanına bakiye yüklemesi yapılmalıdır. Bu yükleme kredi kartı ya da banka kartı üzerinden sağlanabilir. Bunun yanı sıra banka havalesiyle de bakiye yüklemesi yapılabilir. Bakiye yükleme işleminden sonra arzu edilen miktarda KIBA temin edilebilir. Temin edilen KIBA’lar sıcak ya da soğuk cüzdan içerisinde muhafaza edilebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir