Bitcoin Ajandası

Kimlik Avı Saldırısıyla Geçen Hafta Yüzbinlerce Dolar Değerinde NFT Çalındı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kimlik Avı Saldırısıyla Geçen Hafta Yüzbinlerce Dolar Değerinde NFT Çalındı!

Kimlik Avı Saldırısıyla Geçen Hafta Yüzbinlerce Dolar Değerinde NFT Çalındı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Block zinciri analitik şirketi Elliptic tarafından elde edilen verilere göre NFT koleksiyonuna sahip olan bir dizi doğrulanmış Twitter hesabı kimlik avı saldırısına uğradı. Yaygın bir saldırı olarak nitelendirilen bu saldırıda 35 NFT çalındı.

Kimlik Avı Saldırısıyla 9 Büyük Cüzdan Sahibi Mağdur Avı Oldu!

Kimlik Avı Saldırısıyla 9 Büyük Cüzdan Sahibi Mağdur Avı Oldu!
Kimlik Avı Saldırısıyla 9 Büyük Cüzdan Sahibi Mağdur Avı Oldu!

Analitik şirketi Elliptic’e göre hırsızlar bu saldırılarla elde ettikleri NFT’lerden en az 900 bin dolar değerinde kazanç sağladılar. Hırsızlığa konu olan NFT koleksiyonlarından 5’i Bored Ape, Mutant Ape ya da Bored Ape Kennel Yatch Club’a ait olan NFT koleksiyonları olurken, 9 büyük cüzdan sahibi saldırıda ciddi bir zarara uğradı.

Mart ayında BAYC, Mutant ve Bored Ape sahibi olanlar için Airdrop tokenini devreye soktu. Kimlik avı saldırısı için hırsızlar Aiprdrop Ape sitesinin kimliğine benzer bir URL bağlantısıyla kamufle olarak birçok doğrulanmış Twitter hesabını hackledi. Söz konusu bu hesapların büyük çoğunluğunun takipçi sayısı 50 binin üzerindeydi.

NFT temalı vaping şirketi Gutter Bars kurucu ortaklarından Aaron Cardena, kendi yaşadığı olay hakkında açıklama yaptı. Atılan tweetin garip bir görünüme sahip olduğunu belirten Cardena, tweeti atan kişinin daha öncesinde takip ettiği biri olduğunu, dolayısıyla düşünmeden bağlantıya tıkladığını söyledi. Bağlantıda cüzdana bağlanmasının talep edildiğini ancak bunu yapmadığını dile getiren Cardena, işlemi iptal etmesine rağmen tekrar tekrar ortaya çıktığını, her birini iptal etmesinin ardından ne olduğunu anlayamadan ekranının kitlendiğini belirtti.

Üstelik tarayıcıdan güçlükle çıkmış olmasına rağmen 2 varlığının çalındığını söyleyen Aaron Cardena, midesine yumruk yemiş gibi hissettiğini, bilgilerini girmemesine rağmen varlıklarının nasıl çalındığını anlamadığını da ekledi. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir