Bitcoin Ajandası

King DAG Nedir? KDAG Nereden ve Nasıl Satın Alınır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. King DAG Nedir? KDAG Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

King DAG Nedir? KDAG Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

King DAG projesi, günümüzde birçok kripto yatırımcısı açısından merak edilen bir projedir. İlk olarak 2019 yılında piyasaya sürülen bu proje, güvenlik, gizlilik ve verimlilik gibi konulara odaklanmıştır. Bu amaç doğrultusunda Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş olan bu proje, kendi alanında verimlilik sorunlarını çözüme kavuşturabilmek adına tasarlanmıştır.

Kullanıcılarına pek çok farklı alanda avantajlar sağlayan King DAG projesi, Ethereum akıllı sözleşmelerinden faydalanmasıyla dikkat çeker. Surf Effect adı verilen bir özelliğe sahip olan bu proje, aynı zamanda gizlilik ve güvenlik konusunda da son derece etkili olan projelerden biridir.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde King DAG projesinin ve projesinin kripto para birimi olan KDAG Coin’in detaylarından bahsettik.

King DAG Nedir?

King DAG Nedir?
King DAG Nedir?

King DAG projesi (KDAG), Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen ve verimlilik, gizlilik, güvenlik gibi en önemli kripto para problemlerini hedef alan bir blok zinciri projesi olarak tanımlanır. Bu proje, güçlü bir topluluğa ve geniş bir ürün yelpazesine sahip olmasıyla dikkat çeker. Diğer yandan çift zincirli bir blok zinciri mimarisiyle faaliyet gösteren King DAG, kullanıcılarına güvenli ve ölçeklenebilir bir ağ imkânı sağlıyor. Üstelik kullanıcıları yeni bir merkezi olmayan uygulama geliştirirken, en iyi verimi almasına da fırsat sunuyor. King DAG projesinin ağı, temelde güvenli ve istikrarlı bir şekilde merkezi olmayan teknolojiler geliştirmeyi desteklemeye dayanmaktadır.

King DAG Kullanıcılarına Ne Sunar?

King DAG projesi, çoğu zaman geliştiricilere hitap eden bir çeşit blok zinciri projesi olarak dikkat çeker. Ethereum blok zinciri üzerine kurulu olan bu projeyle geliştirici ekip, kendi merkezi olmayan uygulamalarını (dApp’lerini) geliştirebilme şansına sahiptir. Bununla beraber token oluşturarak uygulamaları için bir finansal ekosistem de oluşturabilmektedir. Ethereum’un akıllı sözleşmelerinden faydalanan bu platform, Proof of Work (PoW) konsensüs mekanizmasını kullanır. Hug algorithm adı verilen bu mekanizma, ağ düğümlerinin tam anlamıyla merkeziyetsizliğe erişmesine olanak sunar.

King DAG projesi, geliştirici ekibin token ve uygulama oluşturmasına olanak sağlamasının yanı sıra, onlara çeşitli ürün yelpazesi de sunar. Ödeme sistemleri, pazar yerleri ve emanet hizmetleri, projenin geliştirici ekibe sunduğu ürünler arasında yer alır. Bu durumda geliştirici ekip, blok zinciri protokolü aracılığıyla kendine ait merkezi olmayan pazar yerleri geliştirebilme şansına sahiptir. Üstelik bunu son derece gizli ve güvenli bir ekosistem dahilinde gerçekleştirebilir. Surf Effect adı verilen bu özellik, gerçekleştirilen işlemlerim meşruluğunu elde edebilmesi adına düğümlerinin tanıtılmasını şartlayarak gizlilik sağlar.

King DAG Projesinin Teknik Avantajları Nelerdir?

King DAG projesiyle alakalı merak edilen pek çok farklı konu bulunurken, bunlardan biri de projenin teknik detayları ve avantajlarıdır. Projenin kullanıcılarına sağladığı teknik avantajları şu şekilde örneklendirebiliriz:

Sarılma Algoritması

Sarılma algoritması, King DAG projesinin en önemli teknik avantajlarından biridir. Orijinal KDAG yapısı vasıtasıyla onu benimseyen düğümler, yasal işlem referansları almasını ve tam anlamıyla merkeziyetçilikten uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Sörf Etkisi

İşlem gizliliğinde yüksek güvenlik sağlaması, bu projenin teknik avantajlarından bir diğeridir. Tıpkı dalgalar gibi rastgele gerçekleştirilen tarama işlemleri, işlem meşruiyetini elde edebilmeyi sağlar. Üstelik bu sayede işlem gizliliğinde de yüksek ölçekli güvenlik sunar.

KDAG Yapısı

Geleneksel zincir yapısından farklı olan KDAG yapısı, yeni bir mutabakat mekanizmasına imkân sağlıyor. Tam anlamıyla merkezi olmayan ve mutlak güvenlik sağlayan bu proje, performans darboğazını aşar ve TPS adedi saniyede 30 binin üzerine çıkar.

KDAG Coin Nedir? Ne için Kullanılır?

KDAG Coin, King DAG projesinin yerel tokeni olarak ifade edilir. Bir tür kripto para birimi olarak da nitelendirilen KDAG Coin, ERC-20 Token niteliğine sahiptir. Söz konusu bu kripto para birimi, ekosistem dahilinde bazı kullanım amaçlarına sahiptir. Buna göre topluluk üyeleri, KDAG Coin aracılığıyla platformun geniş ürün yelpazesinden faydalanabilmektedir. Projenin geliştirici ekibinden biri, herhangi bir uygulamayı tasarlayabilmek adına tercih edeceği şablonları KDAG Coin ödemesiyle satın alabilir. Diğer yandan madencilik faaliyetleriyle uğraşan topluluk üyeleri, yerel token şeklinde ödüller kazanır.

KDAG Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

Coinmarketcap verilerine göre KDAG Coin fiyatı yazım esnasında (19 Ocak 2022) 0,185 dolar seviyesinden işlem görüyor. Piyasaya sürüldüğü tarih itibariyle gördüğü en yüksek seviye 10 Nisan 2021 tarihinde ulaştığı 2,23 dolar seviyesi olarak biliniyor. Tarihinin en düşük seviyesiyse 7 Haziran 2020 tarihinde gördüğü 0,09593 dolar seviyesi olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Diğer yandan yine coinmarketcap verilerine göre KDAG Coin toplam arzı ile maksimum arzı 1.000.000.000 KDAG olarak biliniyor. Dolaşımdaki arz miktarıysa 54.451.545 KDAG olarak kaydediliyor.

KDAG Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Projeyle yakından ilgilenen ve yatırım yapmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer konu da KDAG Coin’in neredne ve nasıl satın alınacağıdır. KDAG Coin satın almak için öncelikli olarak yatırımcıların bu varlığı listeleyen borsalara erişim sağlaması gerekir. Günümüzde KDAG Coin’i listeleyen iki borsa bulunurken bunlar; Coinone ve Indodax’tır. Söz konusu bu borsalardan herhangi birine erişim sağlayan yatırımcıların yapması gereken ilk şey ise hesap oluşturmaktır. Hesap oluşturan yatırımcılar hesap doğrulama işlemini gerçekleştirdikten sonra doğru işlem çiftinden parayı hesabına yatırmalıdır. Bu sayede kolaylıkla KDG Coin satın alım emri oluşturabilmek mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir