Bitcoin Ajandası

KingMoney Nedir? KIM Nereden ve Nasıl Satın Alınır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. KingMoney Nedir? KIM Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

KingMoney Nedir? KIM Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

KingMoney projesinin ne olduğu ne işe yaradığı, kullanıcılarına ne sunduğu gibi konular kripto para meraklılarının sıklıkla araştırdığı konular arasında yer alır. Ağ pazarlama sektörüne değer kazandırmak üzere tasarlanmış olan KingMoney (KIM), bir tür kripto para projesi olarak ifade edilir. Ağ pazarlama alanında hizmet veren bu proje, kullanıcılarına çeşitli faydalar sağlamasıyla bilinir.

İlk olarak 2019 yılında sürülmüş olan KingMoney (KIM) projesi, ağ pazarlama sektöründeki para transferi sorununu çözüme kavuşturma amacı taşır. Bitcoin ile büyük ölçüde benzerlik gösteren bu kripto para birimi, transfer işlemlerinin son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Üstleik madencilik faaliyetleri yürüten kullanıcıları için de ödüller sunan bir proje olarak tanınır.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde KingMoney projesiyle alakalı merak edilen pek çok farklı konuya değindik.

KingMoney Nedir?

KingMoney Nedir?
KingMoney Nedir?

KingMoney (KIM) projesi, ilk olarak 1 Ağustos 2019 tarihinde piyasaya sürülmüş olan bir kripto para projesidir. Ağ pazarlama sektörüne değer katmak üzere geliştirilmiş olan bu proje, bir tür blok zinciri projesi olarak da ifade edilebilmektedir. Bu amaç doğrultusunda projenin geliştirici ekibi, bir kripto para birimi ve blok zinciri çıkarmıştır. Kripto para ekosistemi, ağ pazarlama sektöründe yaşanan para aktarım problemlerini çözüme kavuşturmayı amaçlar. Bu kripto para temelde bir Bitcoin fork’undan elde edilmiştir. Dolayısıyla Bitcoin gibi Proof of Work (PoW) konsensüs mekanizmasını kullanır. Fakat madencilik süresi gibi çeşitli etkenler Bitcoin ile farklılık gösterir.

KingMoney Kullanıcılarına Ne Sunar?

KingMoney projesinin kaynağı, ağ pazarlama endüstrisinde kullanılabilmesi için optimize edilen farklılıklar dışında Bitcoin ile aynıdır. Bu farklılıklar arasında yeni bir blok oluşturabilmek adına ihtiyaç duyulan sürenin 3 dakikaya kadar düşürülmesi gibi etkenler içerir. Bu doğrultuda KingMoney protokolü, her 3 günde bir ağ işleme gücünü hesaplar. Bununla beraber arz azaltma süresini neredeyse 1 yıla eşitler. Bunun anlamıysa her 175 bin blokta değişikliktir.

Arzın her yıl biraz daha azalması, kripto para biriminin daha deflasyonist bir hal almasını sağlar. Bu durumsa fiyat açısından faydalı bir faktördür. Piyasada daha az ölçüde KIM Coin yer alması, kripto para birimi değerinin daha fazla olacağı anlamına gelir. Diğer yandan KingMoney, Bitcoin’den daha güvenli bir ağa sahip olduğunu iddia eder. Bu doğrultuda blok zinciri, yüzde 51 saldırıları karşısından Bitcoin’den daha dayanıklıdır.

Tüm bunlara ek olarak ASIC madencilik sebebiyle ağın kötüye kullanımının önüne geçebilmek adına Bitcoin’de bulunmayan bir ağ koruma modeline de sahiptir.

KIM Coin Nedir? Ne için Kullanılır?

KIM Coin, KingMoney protokolünün yerel tokeni olarak ifade edilir. Kripto para birimi olarak da nitelendirilen KIM Coin, madencilik yapabilme ve ağ pazarlaması yapabilmek adına tasarlanmış olan bir varlıktır. Ağ pazarlamasında para aktarımı sağlayan bu varlık, son derece hızlı bir para transferi imkânı sağlamasıyla bilinir. Bu sayede zamandan kaynaklı olarak iş aksaması gibi bir durum söz konusu değildir.

Diğer yandan KIM Coin sayesinde kullanıcılar, madencilik faaliyetleri yürüterek pasif gelir elde etme imkanına sahiptir. KIM Coin, Proof of Work (PoW) konsensüs mekanizması kullanır. Üstelik madencilik çalışmaları 2 dakika sürmesine rağmen sonucunda madencilere verilen ödüller yüksektir.

KIM Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

KingMoney ve yerel tokeni KIM hakkında merak edilen konulardan bir diğeri de KIM Coin fiyatı ve arz miktarıdır. Cyrpto.com verilerine göre yazım esnasında (20 Ocak 2023) KIM Coin fiyatı 12,25 dolar seviyesinden işlem görüyor. Tüm zamanların en yüksek ve en düşük fiyatı hakkındaysa herhangi bir veri bulunmuyor.

Bununla beraber KIM Coin’in toplam, dolaşımdaki ve maksimum arzı hakkında da verilere ulaşılamıyor.

KIM Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

KingMoney (KIM) projesine yatırım yapmak ve KIM Coin sahibi olmak isteyenlerin ilk olarak bu varlığı listeleyen kripto para borsasına erişim sağlaması gerekir. Bu varlık şimdilerde yalnızca HotBit borsasında listeleniyor. Dolayısıyla yatırımcıların HotBit borsasına erişim sağlayarak hesap oluşturması ve ardından kimlik doğrulama işlemlerini gerçekleştirmesi gerekir. Ardından hesabına doğru işlem çiftinden para yatıran yatırımcılar, kolaylıkla KIM Coin satın alım emri oluşturacaktır. Emrin oluşturulmasının ardından birkaç dakika içerisinde varlık hesaba aktarılacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir