Bitcoin Ajandası

Kısa Vadeli Yatırımcılar Bitcoin Satmaya Devam Ediyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kısa Vadeli Yatırımcılar Bitcoin Satmaya Devam Ediyor

Kısa Vadeli Yatırımcılar Bitcoin Satmaya Devam Ediyor

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
34 0

Yayımlanan bir rapor çerçevesinde, kısa vadeli yatırımcıların dalgalı günler yaşayan ve bir inip bir çıkan Bitcoin’e karşı güvensiz baktığı, bu nedenle de kısa vadede ellerindeki Bitcoin’i satmaya devam ettiği açıklandı. Yaşanan satış hızı sebebi ile Bitcoin, kısa sürede bin dolar daha gerileme yaşadı. Glassnode merkezli olarak açıklanan verilerde, kısa vadeli yatırımcı kitlesi son iki hafta içerisinde önemli miktarda Bitcoin satış işlemi gerçekleştirdi.

Kısa Vadeli Yatırımcılar Bitcoin Satmaya Devam Ediyor
Kısa Vadeli Yatırımcılar Bitcoin Satmaya Devam Ediyor

Zararına Satış Yaptılar

Kısa vadeli yatırımcıların özellikle son 14 günlük süre zarfında ellerinde mevcut olan Bitcoin’i zararına sattıkları açıklandı. Glassnode tarafından paylaşılan veriler ve grafiklerdeki STH-SPOR göstergesi, son yaşanan gelişmelerin ardından birin altına indi. Bu metrik, 155 günden daha önce harcanan bakiyelerle ilgili verileri ortaya çıkardığı için kısa vadeli yatırımcıların aksiyonlarını analiz etmeye yarıyor.

58 binden Bu Yana Düşüyor

Yaklaşık 1 aydan bu yana önemli bir düşüş eğilimi içine giren Bitcoin, 58 bin 770 dolardan 40 bin dolara kadar gerilemişti. Bu noktada yukarı yönlü bir düzeltme çabası olsa da bu girişim başarısız olmuş ve psikolojik destek seviyesinin altına inilmişti. Bu bağlamda da 23 Mayıs’ta 32 bin 830 dolar seviyesi görüldü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir