Bitcoin Ajandası

Kızılay Metaverse’e Giriş Yapmaya Hazırlanıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kızılay Metaverse’e Giriş Yapmaya Hazırlanıyor!

Kızılay Metaverse’e Giriş Yapmaya Hazırlanıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Kızılay Genel Başkanı ve IFRC Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Kınık, Meta yöneticileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda alınan kararlara göre Whatsapp, Facebook ve Instagram aracılığıyla diğer ulusal derneklerin Kızılay projeleri hakkında bilgi alması sağlanacak. Diğer yandan Kızılay Metaverse evrenine dahil olma kararı aldığı bu toplantının ardından, sanal evren üzerinden eğitim vereceğini de duyurmuş oldu.

Kızılay Metaverse Planıyla Gündeme Geldi

Kızılay Metaverse Planıyla Gündeme Geldi
Kızılay Metaverse Planıyla Gündeme Geldi

Kızılay Başkanı Dr. Mehmet Kınık, gerçekleştirilen toplantı sonrasında alınan kararlarla alakalı açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında geleceğe yönelik iş ortaklıkları arasında ön plana çıkan projelerden birinin Kızılay Metaverse projesi olduğunu söyleyen Dr. Kınık, ilk yardım ve afetler konusunda farkındalığı artırmak için bu teknolojinin son derece faydalı olabileceğine dikkat çekti. Üstelik bu anlamda bireyleri hazır hale getirebilmek Metaverse tarafından sunulan imkanlardan faydalanacak olduklarını, bu doğrultuda çalışmalara başladıklarını da ekledi.

Toplantıda gerçekleştirilen anlaşmaya göre Kızılay da yakın zamanda sanal dünyadaki yerini almış olacak. Bu teknoloji sayesinde Kızılay ilk yardım ve afet gibi konularda farkındalığı artırabilmek ve bireylerin daha bilinçli olmasını sağlayabilmek adına eğitim vermeyi planlıyor.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir