Bitcoin Ajandası

Ethereum Kurucusu Buterin Köpek Temalı Token’ları Sattı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Kurucusu Buterin Köpek Temalı Token’ları Sattı!

Ethereum Kurucusu Buterin Köpek Temalı Token’ları Sattı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Daha öncelerde büyük değere sahip olan token’leri hem yakan hem de bağışlayan Buterin’in bu davranışından sonra Baby Shiba adlı token fiyatında %72’lik düşüş görüldü. Buterin ayrıca bir bağış fonunun çıkardığı token’dan alım yapıp arz üzerinden ortalama yüzde 8’ini yakmak için de 200 bin dolar harcama yaptı. Şimdi ise cüzdanına gelen köpek temalı token’lerı sattı.

Kısa zaman öncelerde de Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından Dogecoin Vakfı’nın yönetim kurulu içerisine girmesi için ikna edildi. Ethereum kurucularından olan Vitalik Buterin, cüzdanı için bazen reklam bazen de yakılması için gönderilen köpek temalı token’lerin 4,3 milyon dolarlık kısmını sattı.

Köpek Temalı Token’ların Satışı!

Köpek Temalı Token’ların Satışı!
Köpek Temalı Token’ların Satışı!

Buterin, bu satışlar üzerine yaptığı hareketinden sonra ise token’lardaki nakit ihtiyacında yaşanan eksikliğinden dolayı sadece 1.8 milyon dolar elde etti. Satışlarını merkezi bulunmayan finans platformu Uniswap üzerinden yapan Ethereum kurucusu; Aidi Inu, Small Doge, Jejudoge, Baby Shiba, Kishu Inu ve HuskyToken coin’lerinin satışlarını gerçekleştirdi. Token’ların çoğu kısmında ise bu satışın sonrasında ciddi fiyat düşüşleri yaşarken en büyük değer kaybı ise %72 ile Baby Shiba adlı token’da oldu.

Elon Musk’ın Dogecoin’e Verdiği Destek

Özellikle 2021 yılında Şubat ayı içerisinde Elon Musk’ın Dogecoin’e verdiği destek üzerinden köpek temalı token konusunda bir telaş yaşanmıştı. Dogecoin gibi yükselişin görebileceği umuduna benzeyen birçok kripto para yatırımı yapılırken proje sahipleri ve geliştiricileri ise belli miktar üzerinden token’ları Vitalik Buterin’in cüzdanına yollamayı hedefliyor. Hem projelerinin duyulmasını sağlamak hem de Buterin üzerinden token’a bir meşruiyet kazandırmak için istekte bulunuyor. Bazıları ise token yakımı üzerine Buterin’in cüzdanını kullanmak istiyor ve büyük miktarlarda da token’ı sirkülasyondan çekiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir