Kraken’den Bitcoin Raporu 100 Bin Dolar Önü Açık!

Kraken’den Bitcoin Raporu 100 Bin Dolar Önü Açık!

Haberler
Ekim 11, 2021 tarafından Esra Yılmaz
44
ABD üzerinden önemli kripto para borsaları arasında olan Kraken üzerinden Bitcoin raporu üzerinden fiyatıyla ilgili yeni bir rapor yayınlandı.
Avustralya’da Ev Almak İsteyenler Kripto Varlıklarla Ödeme Yapabilir!

Borsa Bitcoin raporu üzerinden en büyük kripto paraların geçmiş dönemine bakılarak sene üzerinden 4. çeyrekte en iyi performanslarını sergilediğini ve bu durumun BTC için 100 bin dolar yolunu açtığını belirtti.

Kraken borsası yeni kripto para raporunda, Bitcoin’in yıl bazından son çeyreğinde Eylül ayı kapanış yaşadığında 2 katı fiyata ulaşabileceğini yazdı. Bitcoin raporu üzerinden genelde yılın en iyi performansını son çeyrekte gösteren bir yazının yazıldığı raporda şu ifadeler yer aldı:

“BTC için 3. çeyrek pozitif olmasına apmen, 4 çeyrek en büyük kripto paranın en iyi performansını gösterdiği dönemdir. Son iki 4. çeyrek getirisi ise (3. çeyreğe göre) sırasıyla %119 ve %58’dir. Bitcoin’in Eylül ayı kapanışının 43800 dolar olduğu düşünüldüğünde %119’luk bir getiri fiyatı kabaca 96 bin dolara taşır.”

Bitcoin Raporu 100 Bin Dolar Önü Açık!

Bitcoin Raporu 100 Bin Dolar Önü Açık!
Bitcoin Raporu 100 Bin Dolar Önü Açık!

Rapor üzerinden ayrıca Ekim ayından kıyaslandığında Eylül’e oranla çok daha volatil olmasının beklendiği belirtildi:

“Ekim ayının hareketlerine bakacak olursak bu dönemin Eylül’den çok daha volatil geçmesi bekleniyor. Eylül ayındaki yıllık ortalama volatilite %61’ken, Ekim ayının başında olmamıza rağmen rakam %66’ya ulaştı. Tarihsel istatistiklere baktığımızda da volatilite konusunda Ekim ayının kapanışı Eylül’e göre %13 daha yukarıda yaptığını görüyoruz. Ekim ayı Bitcoin için olumlu bir ay olarak gözükse de Kasım ve Aralık bu anlamda ‘boğalar’ için çok daha güçlü bir zaman dilimi…”

Toplam Değer 2 Trilyon 400 Milyar Dolar Civarında

CEO’su Jesse Powell da özellikle de bu yaz aylarında yaptığı yorumlar üzerinden “Bitcoin sene sonu ya da 2022 başı 100 bin dolar olur” demişti.

Haberin yazıldığı dakikalara göre Bitcoin yaklaşık 56 bin 300 dolar üzerinden işlem görmekte ve en büyük kripto paranın piyasa değeri ise 1 trilyon doların üzerinde… Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2 trilyon 400 milyar dolar civarında…

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle