Bitcoin Ajandası

O Dev Şirket Kripto ATM’lerinin Kullanıma Açıldığını Duyurdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Dev Şirket Kripto ATM’lerinin Kullanıma Açıldığını Duyurdu!

O Dev Şirket Kripto ATM’lerinin Kullanıma Açıldığını Duyurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

MediaMarkt, daha önce açıklamış olduğu kripto ATM projesinin 6 aylık pilot sürecinin başladığını duyurdu. Bu kapsamda Almanya’daki bazı mağazalardan fiat paralarla ETH ve BTC alabilmek mümkün olacak.

Kripto ATM’lerinden BTC ve ETH Alınabilecek

Kripto ATM’lerinden BTC ve ETH Alınabilecek
Kripto ATM’lerinden BTC ve ETH Alınabilecek

MediaMarktSaturn Group tarafından konuyla alakalı olarak yapılan basın açıklamasında kripto para ATM’lerinin birkaç ülkede faaliyet gösteren mağazalarda hizmet vermeye başladığı duyuruldu. Bu mağazalar Almanya’nın Köln, Frankfurt ve Dortmund’da şehirlerinde yer alırken, bu projenin altı aylık pilot projen olduğu ifade edildi. Bu süreçte Saturn müşterileri kripto ATM’leri aracılığıyla fiat paraları Ethereum ya da Bitcoin’e dönüştürebilme, hatta bunları cüzdanına aktarabilme şansına sahip olacak.

Proje Kurant İş Birliğiyle Yürütülüyor

Kripto para sektörüne adım atmak isteyen MediaMarktSaturn Group, piyasalarda tüketici dostu bir prensiple tanınmayı istiyor.  Şirketin inovasyon araştırma başkanı Christian Stephan, özellikle de teknoloji düşkünü olan tüketicilerin kripto paralara yoğun bir ilgisi olduğunu düşünüyor.

Söz konusu olan bu proje, daha önce de açıklandığı üzere kripto para ATM dağılımında pazarın öncü isimlerinden biri olan Kurant’la birlikte hayata geçirildi. Kurant, yaklaşık olarak 3 yıldır Avusturya’da MediaMarkt ile iş ortaklığı yürütüyor. Diğer yandan Nisan ayında Avusturya’da yer alan 12 şubeye Kurant tarafından kripto para ATM’leri yerleştirildiği biliniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir