Bitcoin Ajandası

Kripto Balinaları Ters Köşe Yaptı: Yatırımlar SHIB’e Değil O Altcoine Akıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Balinaları Ters Köşe Yaptı: Yatırımlar SHIB’e Değil O Altcoine Akıyor!

Kripto Balinaları Ters Köşe Yaptı: Yatırımlar SHIB’e Değil O Altcoine Akıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto Balinaları Dogecoin’e Yöneldi

IntoTheBlock tarafından elde edilen verilere göre kripto balinaları SHIB gibi bir meme co,n olan Dogecoin’e yatırım yapıyor. Son 24 saat içerisinde gerçekleştirilen işlemlerde yüzde 126 civarında artış yaşandı. Kripto analiz şirketine göre bu veri yapılan işlemin değerinin 100 bin doları aşkın olduğunu gösteriyor. Söz konusu bu işlemler piyasalarda ilgi çekerken, Dogecoin fiyatını nereye çekeceği de merak uyandırdı.

Kripto Balinaları Dogecoin’e Yöneldi
Kripto Balinaları Dogecoin’e Yöneldi

Nisan’dan Beri İstikrarlı Büyüme Var

Elon Musk’ın Twiiter’in en büyük hissedarı olduğu açıklanmalarının ardından yükseliş gösteren Dogecoin, 0,1799 dolara ulaşmıştı. Shiba Inu’nun en önemli rakibi olan bu meme coin, Elon Musk haberlerine bir tepki olarak dip seviyesi olan 0,146 dolardan yüzde 20’nin üzerinde değer kazandı. Şimdilerde piyasalar tarafından DOGE ödemelerinin Twitter üzerinde bir ödeme yöntemi olarak entegre edilmesine yönelik beklentiler mevcut.

Kripto analiz şirketinin verilerine göre DOGE’un sağladığı bu kazanç, son fiyat artışlarının arasında yüzde 65 olarak kaldı. Ayrıca diğer kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu haberin yazıldığı esnada değer kaybı yaşadığından piyasanın tamamı kazanç elde etmeye başlıyor. Günlük bazdaki verilerde Dogecoin’in değer kaybettiği gözlemlenirken, buna rağmen son 1 hafta içerisinde yüzde 2,58 civarında değer artışını sürdürüyor.

Diğer yandan SHIB ile ciddi bir rekabet sürdüren DOGE’dan başka en büyük kripto para olan Bitcoin de değer kaybı yaşayarak 45 bin doların altına geriledi. Üstelik yaşadığı bu yüzde 4,5 civarındaki değer kaybıyla diğer altcoinleri de aşağı çekmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir