Bitcoin Ajandası

Kripto Balinalarının Odağında Bu 2 Altcoin Var Bu Varlıklara Dikkat!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Balinalarının Odağında Bu 2 Altcoin Var: Bu Varlıklara Dikkat!

Kripto Balinalarının Odağında Bu 2 Altcoin Var: Bu Varlıklara Dikkat!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Kripto sektöründe büyük piyasa hareketleri konusunda önde olmanın en iyi yolu, kripto balinalarını takip etmektir. En büyük piyasa katılımcıları olan balinalar, varlıkları aşağı ya da yukarı yönde hareket ettirme potansiyeline sahiptir. Yakın zamanda gerçekleştirilen bir on-chain analizine göre balinalar beklentiler doğrultusunda Dogecoin’e değil, Shiba Inu ve UniSwap’ta büyük pozisyonlar taşıyor.

Kripto Balinaları UNI ve SHIB’e Odaklanmış Durumda

Kripto Balinaları UNI ve SHIB’e Odaklanmış Durumda
Kripto Balinaları UNI ve SHIB’e Odaklanmış Durumda

Piyasalarda yaşanan son erimenin ardından merkezi borsaların merkezi olmayan borsalarına kıyasla göreceli değerleri hakkında çeşitli tartışmalar yaşandı. Merkezi borsalar arasında iflas bayrağını çeken FTX haricinde popüler olan Coinbase ve Binance yer alıyor. Merkezi borsalar arasında en popüler olanıysa UniSwap olarak dikkat çekiyor. Son 1 aylık süre zarfı içinde UniSwap, merkezi olmayan borsalar arasındaki işlemlerin 2/3’ünü oluşturuyor.

Bu durumda UniSwap kullanıcılarına pek çok farklı avantaj sağlarken, aynı zamanda merkezi olmayan borsaların ne kadar popüler olduğunun bir göstergesidir. Üstelik UniSwap, Ethereum işlemleri konusunda Coinbase’i arkasında bırakarak Binance sonrasında ikinci büyük kripto para borsası haline gelmeyi başardı.

Diğer yandan kripto balinalarının radarında olan bir diğer varlık SHIB olurken, Shiba Inu geliştiricileri varlığın genel değerini artırabilmek adına somut adımlar atıyor. Bu anlamda en etkili adımsa yakım oranını büyük ölçüde artırmak olarak görünüyor. Diğer yandan varlığın faydalarını artırmak adına da farklı adımlar atılırken, bunlardan biri de Shiba Inu’nun yeni metaverse projesi geliştirmesi olarak biliniyor.

Balinaları Takip Etmek Gerekli mi?

Balinalar genel bir kural olarak piyasayı hareket ettirebilme potansiyeline sahiptir. ABD’li danışmanlık firması The Motley Fool’da görevli olan Dominic Basulto’ya göre bu sebeple, balinaların ne yaptığını kontrol etmeyi alışkanlık haline getirmek ve olası piyasa hareketlerini tahmin etmek iyi bir fikir edinmek adına son derece önemli.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir