Bitcoin Ajandası

Kripto Bankası Silvergate Faaliyetlerine Son Veriyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Bankası Silvergate Faaliyetlerine Son Veriyor!

Kripto Bankası Silvergate Faaliyetlerine Son Veriyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Ana şirket Silvergate Capital, sektörü yakından ilgilendiren önemli bir açıklamada bulundu. Söz konusu açıklamasında şirket, yan kuruluşu olan kripto bankası Silvergate’in hizmetlerinin sonlandırılacağını duyurdu.

Kripto para piyasalarında dalgalanmalar ve olumsuz gelişmeler etkisi sürdürmeye devam ediyor. Piyasaların ve birçok şirketin toparlanmaya çalıştığı bu süreçte Silvergate açısından kara bulutlar daha da belirgin hale gelmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda finansal anlamda sıkışıklık yaşadığını ifade eden kripto para bankası Silvergate, kripto borsalarına sunduğu SEN hizmetine son vermişti.

Yaşanan sancılı sürecin sonrasında bankanın ana şirketi olan Silvergate Capital yeni bir açıklamada bulundu. Ana şirket, finansal problemleri gerekçe göstererek kripto bankası Silvergate’in operasyonlarını durdurma kararı aldıklarını ifade etti.

Kripto Bankası Silvergate’de Bir Devrin Sonu: Kapatılıyor!

Kripto Bankası Silvergate’de Bir Devrin Sonu: Kapatılıyor!
Kripto Bankası Silvergate’de Bir Devrin Sonu: Kapatılıyor!

Ana şirket Silvergate Capital, sancılı bir süreçten geçen bankanın faaliyetlerine son verdiğini ve banka hizmetlerini tasfiye ettiğini açıkladı.

Şirket tarafından alınan bu kararın ardından Silvergate hisse senetleri neredeyse yüzde 36 oranında değer kaybetti. Yapılan bu haberin etkisi, kripto para piyasalarında da karamsar bir ortam oluşmasına neden oldu.

Konuyla alakalı olarak şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Silvergate’in son düzenleyici ve sektörel gelişmeler dahilinde bankacılık operasyonlarına düzenli bir şekilde son verileceği ifade edildi. Şirket, alınan bu kararın gelecek dönemler açısından en doğru karar olduğunu düşünüyor. Bununla beraber hazırlanan tasfiye planına göre bütün mevduatlar sahiplerine geri ödenecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir