Bitcoin Ajandası

Kripto Bankası Silvergate Piyasayı Sarstı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Bankası Silvergate Piyasayı Sarstı!

Kripto Bankası Silvergate Piyasayı Sarstı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Sektörün önde gelen kripto bankası Silvergate, finansal sonuçlarının ertelenmesini istedi. Bankanın bu talebi kripto para piyasalarınsa sarsıcı bir etki yarattı.

Silvergate, SEC tarafından bildirilen rapor sahilinde denetim raporlarından kaynaklanan problemleri belirtti. Denetim raporları açısından karşılaşılan problemler sebebiyle popüler kripto para bankası, SEC’e finansal sonuçlarının ertelenmesi talebinde bulundu. Bankanın birtakım prosedürlerin tamamlanması için istediği ek süre, piyasaların karışmasına neden oldu. Üstelik olay zincirinin devam etmesi, kripto piyasalarını büyük ölçüde etkiledi.

Kripto Bankası Silvergate Hisseleri Düştü

Kripto Bankası Silvergate Hisseleri Düştü
Kripto Bankası Silvergate Hisseleri Düştü

Yaşanan bu gelişmenin ardından kripto para piyasalarında ortalık karıştı. Silvergate’in ek süre talep etmesinden etkilenen piyasalarda, birçok kripto para düşüş yaşadı. Dolayısıyla yatırımcıların kaygısı da büyük ölçüde artış gösterdi. Yaşanan tüm bu olaylar zincirinde büyük tepkilerle karşı karşıya kalan kripto para bankasının hisseleri de önemli ölçüde değer kaybetti.

2021 yılında tarihinin en yüksek seviyesinde ulaşan Silvergate hisseleri, o seviyeden sonra neredeyse yüzde 97 oranında değer kaybetti. 5.72 dolar düzeyine kadar gerileyen hisse değeri, rekor seviyede değer kaybıyla günü kapatmış oldu.

Silvergate Bankası’nda Neler Oluyor?

Yaşanan tüm bu olumsuz gelişmeler beraberinde o önemli soru işaretini de getiriyor; kripto bankası Silvergate iflas mı edecek? Konuyla alakalı basında yer alana haberlere göre bankanın tüm bu olumsuzluklar ve hisse değerinin düşmesinin ardından iflas etmesi an meselesi.

Söz konusu haberlerin piyasaya bomba gibi düşmesinin ardından yatırımcıların stabilcoin’lere yöneliminde ciddi bir artış gözlemlendi. Yüz milyonlarca varlık, sabit paralar üzerinde tutulmaya başlandı.

Matrixport araştırma başkanı Markus Thielen konuya ilişkin açıklamasında, kripto şirketlerinin fonları hareket ettirebilmek adına kripto raylarını tercih ettiğine işaret olarak sabit para aktivitesinde artış gördüklerini dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir