Bitcoin Ajandası

Kripto Bankası Silvergate’den Önemli Temettü Kararı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Bankası Silvergate’den Önemli Temettü Kararı!

Kripto Bankası Silvergate’den Önemli Temettü Kararı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Sektörün en önemli kripto para bankalarından biri olan Silvergate, zorlu piyasa koşulları karşısında yüksek likit bilançosunu koruma altına alabilmek adına temettü ödemelerini askıya alma karar verdi.

Kaliforniya merkezli dev isim, FTX ve Alameda’nın çöküşünden etkilenen isimler arasında yer alırken, bu süreçte hala toparlanmayı başaramadı. Şirket, en son yaptığı açıklamada zararının 1 milyon dolar olduğunu duyurdu. Zorlu bir dönem geçiren kripto bankası, zorlu piyasa koşulları karşısında ayakta kalabilmek için direniyor. Son olarak şirket, piyasa koşullarını göz önünde bulundurarak likit bilançosunu korumak adına alacaklılarına gerçekleştirdiği temettü dağıtımını sonlandırma kararı aldı.

Kripto Bankası Silvergate, Verdiği Kararla Gündemde

Kripto Bankası Silvergate, Verdiği Kararla Gündemde
Kripto Bankası Silvergate, Verdiği Kararla Gündemde

Kripto para bankası Silvergate, piyasa şartları karşısında ayakta kalabilmek için yatırımcılarına temettü ödemesini askıya aldı.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan şirket bu durumun likit bilançoyu korumak adına atılmış bir adım olduğunu, bu sebeple Hisse Senedi A Serisi üzerinden temettü ödemesi yapılmayacağını dile getirdi.

Piyasa Şartları İyileştiğinde Ödemeler Yapılmaya Başlayacak

Söz konusu açıklamalarında şirket, bu kararın kripto kışı adı verilen bu zorlu sürecin atlatılabilmesi adına verdiğine vurgu yaptı. Fakat Silvergate, dijital varlık müşterileriyle alakalı mevduattan daha çok nakit pozisyona sahip olduğunu, bu durumun yüksek bilanço olarak nitelendirildiğini de ekledi.

Kripto bankası açıklamasının sonunda piyasa koşullarının iyileşmesi halinde temettü ödemelerinin yeniden gerçekleştirilmeye başlayacağından da bahsetti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir