Bitcoin Ajandası

Kripto Borsalarının Hacminde Ciddi bir Düşüş Yaşandı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Borsalarının Hacminde Ciddi bir Düşüş Yaşandı!

Kripto Borsalarının Hacminde Ciddi bir Düşüş Yaşandı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

The Block Research tarafından elde edilen verilere göre ağustos ayında gerek merkezi gerekse merkeziyetsiz olan kripto borsalarının hacmi temmuz ayına kıyasla ciddi bir düşüş gösterdi.

Kripto Borsalarının Hacmi Düşmeye Devam Ediyor

Kripto Borsalarının Hacmi Düşmeye Devam Ediyor
Kripto Borsalarının Hacmi Düşmeye Devam Ediyor

The Block Research’ın hazırlamış olduğu söz konusu rapora göre kripto piyasalarında görülen bu düşüş, pek çok farklı borsa üzerinde de etki sağladı. Merkezi olan ve merkezi olmayan borsaların hacmi, temmuz ayına kıyasla ağustos ayında ciddi bir düşüş gösterdi.

Şirketin yasal hacim endeksi göz önünde bulundurulduğunda, merkezi olan borsaların hacmi geçtiğimiz ay 630.3 milyar dolar düzeyiyle kayıtlara geçti. Bu rakam, temmuz ayı verilerinde karşımıza çıkan 632.7 milyar dolara kıyasla düşüş yaşandığını ortaya koyuyor.

Borsalar 54 Milyar Dolarlık Kayıp Verdi

Yine söz konusu olan bu rapora göre, sektörün en büyük kripto para borsası Binance, elde ettiği yüzde 69.5’lik oranla bu konumunu korumaya devam ediyor. Binance’dan sonra gelen isimlerse yüzde 9,3’le Coinbase ve yüzde 7,8’le FTX olarak karşımıza çıkıyor.

Merkezi olmayan borsalardan UniSwap, baskın konumdaki hakimiyetini sürdürüyor. Kripto borsalarının hacmi geçtiğimiz ay 53,9 milyar dolarlık kayıp vermiş durumda. Bahsi geçen bu rakam, borsaların yüzde 3,6 civarında düşüş yaşadığını gösteriyor.

Diğer yandan Hoffman’ın raporuna göre merkezi ve merkeziyetsiz borsaların hacminde de yüzde 8,6’lık bir kayıp yaşandı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir