Bitcoin Ajandası

Kripto Borsası BitOasis’te Şok Gelişme Lisansı Askıya Alındı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Borsası BitOasis’te Şok Gelişme: Lisansı Askıya Alındı!

Kripto Borsası BitOasis’te Şok Gelişme: Lisansı Askıya Alındı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
15 0

Dubai’nin kripto para regülatörü, gerekli şartları sağlayamadığını öne sürerek kripto borsası BitOasis’in lisansını askıya aldığını duyurdu.

Dubai’nin kripto para regülatörü, otoritenin belirlemiş olduğu zaman aralıkları dahilinde mecbur tutulan şartları karşılayamadığından BitOasis borsasının lisansını askıya aldığını açıkladı. Dün (10 Temmuz) Sanal Varlıklar Düzenleme Otoritesi (VARA), söz konusu borsaya karşı yaptırım uyguladığını ve şirkete yönelik gözden geçirme sürecinin başlatıldığını ifade eden iki farklı uyarı yayımladı.

Kripto Borsası BitOasis Zorunlu Koşulları Sağlayamadı

Kripto Borsası BitOasis Zorunlu Koşulları Sağlayamadı
Kripto Borsası BitOasis Zorunlu Koşulları Sağlayamadı

Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Otoritesi (VARA), konuyla alakalı olarak bazı önemli açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında BitOasis borsasının kripto para sektörüne yönelik zorunlu tutulan şartları karşılayamadığını ifade eden VARA, çarpıcı yorumlarda bulundu. Kripto para borsasının 12 Nisan 2023 tarihinde verilen koşullu lisansı, zorunlu koşullar dahilinde yerine getirmesi şartıyla verdiğini ve borsanın bu şartlar altında faaliyet göstermesine izin verdiğini ifade etti.

BitOasis, geçtiğimiz aylarda yayımlanan bir blog gönderisine göre Dubai’nin nitelikli kurumsal ve perakende yatırımcılarına aracı ya da satıcı olarak hizmet vermesine imkân sağlayan Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Otoritesi’nden şehrin ilk uygulanabilir ürün işletim lisansını temin etmişti. Dubai düzenleyicisinin belirli bir zaman aralığı belirlediği kripto para borsası, söz konusu zaman aralığında gerekli şartları sağlayamadığından kaynaklı olarak lisansı askıya alınmış durumda.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir