Bitcoin Ajandası

Kripto Borsası Coinbase Zararını Açıkladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Borsası Coinbase Zararını Açıkladı!

Kripto Borsası Coinbase Zararını Açıkladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto borsası Coinbase, dönemin kazanç bilançosunu açıkladı. Rapora göre şirketin zararı 1,1 milyar dolar olurken, piyasalarda yaşadığı sıkıntılı süreçten etkilenmeye devam ettiği ortaya çıktı.

Kripto para sektöründe yaşanan problemler büyük ölçekli şirketleri olumsuz olarak etkilemeye devam ediyor.

Sektörün en önemli ve en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, net olarak 1,1 milyar dolarlık zarara uğradığını ifade etti. Böylelikle analistler tarafından beklenen 546 milyon dolarlık zararı ikiye katlamış oldu.

Kripto Borsası Coinbase Bilançosunu Açıkladı

Kripto Borsası Coinbase Bilançosunu Açıkladı
Kripto Borsası Coinbase Bilançosunu Açıkladı

Kripto borsası Coinbase’in kripto varlıkları büyük ölçüde eridi. ABD’nin en büyük borsasının 256 milyar dolar civarındaki varlıkları 96 milyar dolara kadar geriledi.

Rapora göre işlem hacmi de 217 milyar dolarla sınırlı kaldı. Yılın ilk çeyreklik döneminde işlem hacmi 309 milyar dolar olurken, bunun 46 milyar dolarlık bölümü perakende ticaret hacminden sağlandı. Daha önceki dönemdeyse ticaret hacmi 74 milyar dolar seviyesindeydi.

Coinbase, uzmanların 874 milyon dolarlık öngörüsüne karşın gelirinin 803 milyon dolar olduğunu açıkladı. İlk çeyrekteki gelir miktarıysa 1.01 milyar dolar seviyesindeydi.

Rapora göre abonelik ve hizmetlerden elde edilen gelirin toplam miktarı 147 milyon dolar olurken, işlem gelirleriyse 655.2 milyon doları buldu. Analistlerin tahminleriyse toplam gelir için 139 milyon dolar, işlem gelirleri içinse 715 milyon dolardı.

Şirket bu süreçte uğradığı zararın 1,1 milyar dolar olduğunu ifade ederken, bunun nedeni olarak piyasalarda yaşanan düşüşü gösterdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir