Bitcoin Ajandası

Kripto Borsası Hotbit’ten Kötü Haber: Faaliyetlerini Durdurdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Borsası Hotbit’ten Kötü Haber: Faaliyetlerini Durdurdu!

Kripto Borsası Hotbit’ten Kötü Haber: Faaliyetlerini Durdurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para borsası Hotbit, bugün itibariyle (22 Mayıs Pazartesi) faaliyetlerini durduracağını duyurdu. Bununla beraber yatırımcılarından fonlarını çekmesini talep etti.

Konuyla alakalı olarak borsa tarafından yapılan açıklamada, ekibin eski bir üyesinin 2022 Ağustos’tan bu yanan soruşturmaya tabi tutulmasının ardından çalışma koşullarının gitgide kötüleştiği ifade edildi. Bununla beraber kripto alanında yaşanan çeşitli olayların da bu karar üzerinde etkili olduğu ifade edildi. Borsa, bu süreçte FTX iflası ve USD Coin depegging olayının da etkili olduğunu belirtti.

Hotbit Yatırımcıların Varlıklarını Çekmesini İstedi

Hotbit Yatırımcıların Varlıklarını Çekmesini İstedi
Hotbit Yatırımcıların Varlıklarını Çekmesini İstedi

22 Mayıs 2023 Pazartesi günü 07.00 (TSİ) itibariyle faaliyetlerine son verdiğini duyuran kripto para borsası, yatırımcılarına 21 Haziran 07.00’dan (TSİ) önce varlıklarını çekmesi konusunda uyarıda bulundu.

Bununla beraber borsanın geliştirici ekibi, merkezi borsaların her geçen gün daha zahmetli bir hal aldığını ve uzun vadeli eğilimleri karşılama olasılığının da son derece düşük olduğunu ifade etti. Borsa, tek seçeneğin merkezi olmayan bir platform haline gelmek ve bu düzenlemeyi benimsemek olduğunu söyledi.

Dünyaca ünlü kripto borsası açıklamalarında ayrıca, iflas etmesindeki en önemli nedenlerden birinin sık sık yaşanan siber saldırılar ve projedeki hataların art niyetli kişiler tarafından istismar edilmesi olduğunu da ekledi.

Hatırlanacağı üzere kripto para borsası, 2022 Ağustos döneminde geçici bir süre olarak para çekme/yatırma işlemleriyle beraber her türlü ticari işlemleri askıya almak zorunda kalmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir