Bitcoin Ajandası

Kripto Borsası OSL’de İşten Çıkarımlara Başladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Borsası OSL’de İşten Çıkarımlara Başladı!

Kripto Borsası OSL’de İşten Çıkarımlara Başladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Hong Konglu kripto borsası OSL, personel sayısını düşürmeye kararı alan en son piyasalardan sonuncusu olarak gündemde yer aldı.

Hong Kong lisansına sahip kripto para ticaret platformu OSL, yapmış olduğu bir açıklamasında işten çıkarım yaptığı söylentilerini doğruladı. Konuyla alakalı olarak bilgi edinen kaynaklara göre şirket, yüzde 60 civarındaki iş ya da iş gücünün yüzde 15’ini işten çıkardı. Basın açıklamasında bulunan şirket sözcüsüyse kesin bir rakamdan bahsetmeyi reddetti.

Kripto Borsası OSL Personellerinin Yüzde 15’ini Çıkardı

Kripto Borsası OSL Personellerinin Yüzde 15’ini Çıkardı
Kripto Borsası OSL Personellerinin Yüzde 15’ini Çıkardı

Konuyla alakalı olarak basın mensuplarına bazı açıklamalarda bulunan OSL sözcüsü, şirket tarafından personel sayısını azaltmak gibi bir karara son derece güç bir şekilde varıldığını belirtti. Bununla beraber bu durumun çalışanlar üzerindeki etkisini de anlayabildiklerini dile getirdi.

Diğer yandan şirket sözcüsü açıklamalarında, bahsi geçen küçülmede staked ether (stETH) ve Terra USD (UST) gibi çöküş yaşayan problemli kripto para firmalarına ya da kripto varlıklarına sahip olmanın herhangi bir etkisi olmadığına da dikkat çekti.

OSL, kripto para sektöründe işten çıkarım gerçekleştiren ilk şirket olmazken, son da olmayacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde basında yer alan haberlere göre dünyaca ünlü kripto borsalarından Huobi Global da küçülmeye gitme planlarının olduğundan bahsetmişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir