Bitcoin Ajandası

Kripto Dünyasına David Beckham Damgası!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Dünyasına David Beckham Damgası!

Kripto Dünyasına David Beckham Damgası!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Avrupa’nın futbol yıldızı olarak tanınan efsanevi isimlerden David Beckham kripto dünyasında yer alabilmek adına yeni bir adım attı. Elde edilen bilgilere göre başta spor kulüpleri olmak üzere pek çok farklı markanın herhangi bir dijital varlığı tokenleştirebilen açık kaynaklı bir blockchain platformu olan DigitalBits Blockchain, marka elçisi olarak David Beckham’ı seçti.

DigitalBits’in resmi Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada Beckham ile yapılan bu anlaşma sayesinde platformun blockchain kullanımının daha geniş kitlelere ulaşması ve küresel kuruluşlara kadar uzanmasına katkı sağlayacağı belirtildi. Üstelik yine bu anlaşma kapsamında futbol yıldızı DigitalBits üzerinden bir dizi NFT ve blockchain tabanlı dijital varlıklarını yayınlayacak.

Platforma göre Avrupa’nın futbol duayeni David Bezkham’ın sosyal medyada 138 milyonu aşkın kitlesi bulunuyor. Bu denli büyük bir kitleye ulaşabilmek adına şirket ve Beckham arasında son anlaşmalar gerçekleştiriliyor.

Kripto Dünyasında Profesyonel Futbolcuların Önemi Büyük!

Kripto Dünyasında Profesyonel Futbolcuların Önemi Büyük!
Kripto Dünyasında Profesyonel Futbolcuların Önemi Büyük!

Başta borsalar olmak üzere kripto dünyasında birçok şirket şimdiye kadar sunmuş olduğu hizmetin farkındalığını artırabilmek adına marka elçisi ve sözcüsü olması için özellikle de profesyonel futbolcularla anlaşma gerçekleştirdi.

Diğer yandan futbol dünyasının tanınmasındaki en büyük etken, kripto para sektörüyle kurulan ortaklıklar olarak biliniyor. Bu anlamda piyasalarda yaşanan en yeni gelişmelerden biri de Crypto.com’un FIFA 2022 Dünya Kupası için spor olmasıyla adından söz ettirmesi oldu. Ayrıca geçtiğimiz aylarda Tezos (XTZ) Manchester United ile bir anlaşma gerçekleştirmiş ve futbolcularının antrenman formalarına logosunu basmıştı.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir