Bitcoin Ajandası

Kripto Dünyasından Bir Yıldız Daha Kayıyor! O Dev Şirket Piyasadan Çıkıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Dünyasından Bir Yıldız Daha Kayıyor! O Dev Şirket Piyasadan Çıkıyor!

Kripto Dünyasından Bir Yıldız Daha Kayıyor! O Dev Şirket Piyasadan Çıkıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Oyun devi olarak tanınan Atari, şirketin altcoin projesi olarak piyasaya sunulan Atari token ile bir ilişkisinin kalmadığını duyurdu. Buna göre kripto dünyasından çekilme kararı alan şirket, bu kararını 18 Nisan Pazartesi günü beklenmedik bir bültenle duyurdu. Üstelik bu bültende ICICB Group ile son derece geniş çaplı olarak ortaklığını sonlandırdığını da açıkladı.

Atari Kripto Dünyasından Çekiliyor

Atari Kripto Dünyasından Çekiliyor
Atari Kripto Dünyasından Çekiliyor

Atari ve ICICB Group hem kripto para birimini hem de dünyanın pek çok farklı bölgesindeki Atari markasına ait otelleri başlatabilmek adına bir ortaklık kurdu. İlk olarak 2 yıl öncesinde duyurulan bu oteller, müşterileri için ödeme yöntemi olarak ATRI isimli bir kripto para birimiyle ödeme sözü verdi. Oyun markası, elde edilen tüm kazançtan yüzde 5 pay alacak şekilde geliştirildi. Her mekânda dikkat çeken ve sürükleyici bir video oyunuyla ilişkili olduğu ifade edilirken, anlaşmanın başarısızlıkla sonuçlanması merak konusu oldu. Henüz konuyla alakalı net bir bilgi verilmezken, pandemi döneminin dünya üzerinde lüks oteller inşa etme planlarını olumsuz olarak etkilediği düşünülüyor.

Atari yatırımcılarına yönelik bir mesajında ICICB Group’un Atari’ye ait olan hiçbir markayı temsil etme yetkisine sahip olmadığı konusunda uyarıda bulundu. Atari Token’in resmi internet sitesinde, sosyal medya hesaplarına ya da teknik incelemelerde herhangi bir şekilde bahsedilmesinin onaylanmayan, lisanssız ve Atari kontrolünde olmayan bir bahis olacağına da dikkat çekti.

Altcoin Projesi Değer Kaybetti

Coinmarketcap verilerine göre ATRI (Atari Token) yüzde 30’un üzerinde değer kaybı yaşadı. Haberin yazıldığı esnada 0,12 dolardan işlem gören ATRI, 0,18 dolar seviyesinden düştü. Topluluk üyelerini kaybetmek istemeyen Atari, oyun, topluluk ve fayda odaklı yeni bir token geliştirmeyi planladığını da duyurdu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir