Bitcoin Ajandası

BDDK’da Açıkladı: Kripto Düzenlemesi için Çalışmalar Sürüyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BDDK’da Açıkladı: Kripto Düzenlemesi için Çalışmalar Sürüyor!

BDDK’da Açıkladı: Kripto Düzenlemesi için Çalışmalar Sürüyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
3 0

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben yasal kripto düzenlemelerine yönelik çalışmalar yürütüldüğünü dile getirdi.

Kripto Düzenlemesi Son Derece Gerekli

Kripto Düzenlemesi Son Derece Gerekli
Kripto Düzenlemesi Son Derece Gerekli

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde bir konferansa katılan Akben, buradaki açıklamalarında kripto para birimlerinin pek çok soru işaretine neden olduğunu, bu nedenle kripto düzenlemesi yapılması gerektiğini söyledi.

Söz konusu açıklamalarında kripto para düzenlemeleriyle alakalı dijital açıdan neler yapılabileceğinin konuşulduğu Ankara toplantısından çıktığını söyleyen Akben, bu alanda pek çok farklı çalışmalar ürütüldüğünü belirtti. Kafa karışıklığına neden olan son derece önemli bir konu olduğunu, dünyanın pek çok yerinde henüz bir düzenleme yapılmadığını, neyin yerine kullanılacağı, sistemin nasıl evrileceği gibi konularda henüz fikir sahibi olmadıklarını da söyledi.

Yeni Teknoloji ve Yatırım Alanları Çok Önemli

Yeni olan her şeyde olduğu gibi kripto para birimleri konusunda da dikkatli davranmaya çalıştıklarına dikkat çeken BDDK Başkanı, ülke olarak büyümek istediklerini, bunun için yabancı kaynaklar kullanmak istediklerini söyledi. Alternatif finans ürünlerini bu çağdan önce yakalamak isteyenlerin önüne geçilmesi gerektiğini, Türkiye gibi tasarruf açığı olan bir ülkenin yeni teknolojiler ve yeni yatırım alanları oluşturmanın son derece önemli olduğunu da vurguladı.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir