Bitcoin Ajandası

CFTC Başkanı Açıkladı: Kripto Enerji Tüketiminin Azaltılması Gerekli!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. CFTC Başkanı Açıkladı: Kripto Enerji Tüketiminin Azaltılması Gerekli!

CFTC Başkanı Açıkladı: Kripto Enerji Tüketiminin Azaltılması Gerekli!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Benham katılım sağladığı bir etkinlikte bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamasında kripto enerji tüketimine değinen Benham, bu alanda kullanılan enerjinin büyük ölçüde azaltılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca kripto yasa tasarısıyla alakalı olarak senatör Kirsten Gillibrand ve Cynthia Lummis’e teşekkür eden CFTC Başkanı, bu tasarıyla istenilen gücün sağlanabileceğini ifade etti.

Kripto Enerji Tüketiminde Artışın Sonlandırılması Gerek

Kripto Enerji Tüketiminde Artışın Sonlandırılması Gerek
Kripto Enerji Tüketiminde Artışın Sonlandırılması Gerek

Açıklamalarından pek çok farklı konuya değinen Başkan Benham, piyasalarda binlerce kripto para biriminin olduğunu, bunlardan birçoğunun menkul kıymet olduğunu dile getirdi. Fakat bir kısmının da emtia olduğunu kabul etmek gerektiğini de söyledi. Gary Gensler ile pek çok konuda konuştuklarını da ekleyen CFTC Başkanı, onunla aynı fikirde olduğu konular olduğu gibi farklı fikirlerle çakışabildiklerini de anlattı.

Özellikle de kripto enerji tüketimi konusunu vurgulayan CFTC Başkanı Rostin Benham, endüstrinin zamanla ne yönde ilerleyeceğinin bilinmeyeceğini söyledi. Fakat mevcut durumda enerji kullanımının her geçen gün arttığını dile getirerek, proof of stake ya da bu gibi yöntemlerle bu durumun önüne geçilmesi gerektiğini belirtti. Üstelik doğru teşviklerle kripto enerji kullanımında tasarruf sağlanabileceğini düşündüğünü de ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir