Bitcoin Ajandası

Twitter’dan Yeni Hamle: Kripto Fiyat Endeksi Genişlemeye Başladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Twitter’dan Yeni Hamle: Kripto Fiyat Endeksi Genişlemeye Başladı!

Twitter’dan Yeni Hamle: Kripto Fiyat Endeksi Genişlemeye Başladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kripto fiyat endeksini genişletmek üzere adım atarak 30’u aşkın kripto varlığı bünyesine kattı.

Kripto Fiyat Endeksi Genişletiliyor

Kripto Fiyat Endeksi Genişletiliyor
Kripto Fiyat Endeksi Genişletiliyor

Kripto varlıkların en aktif olduğu ve kolaylıkla tanıtılabildiği sosyal medya platformu Twitter, bu alanda daha fazla söz hakkına sahip olabilmek adına çeşitli hamlelerde bulunuyor. Elon Musk’ın satın aldığı şirket, daha çok dijital varlık içeren bir platform haline gelebilmek adına çalışmalar yürütüyor. NFT destekli profil fotoğrafı, coins entegrasyonu, bağışlar ve kripto fiyat endeksi bu çalışmalar arasında en dikkat çekenleri oldu. Son olarak Twitter, aralık ayında başlattığı fiyat endeksine 30’dan fazla kripto para birimini dahil etti.

Twitter Üzerinden Kripto Takibi Kolay Hale Geliyor

Dünya genelinde son derece popüler olan Twitter, platform dahilindeki çalışmalarla kripto para takibini daha kolay bir hale getirmeyi amaçlıyor. 21 Aralık 2022 Bitcoin ve Ethereum üzerinde fiyat endeksini başlatan platform, şimdilerde bu özelliğe 30’dan fazla kripto varlığı dahil etti.

Platforma kazandırılan bu yeni varlıklar, şirketin üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığı Cashtags özelliğinin bir parçası olarak kazandırıldı. Platformdaki arama bölümüne önüne dolar işareti koyularak aratılan kripto varlık sembolleri, grafik fiyatının sonuç ekranına ulaşmayı sağlıyor.

Platforma dahil edilen kripto para birimleri arasında ADA, SOL, USDT, AVAX, LTC, MATIC gibi majör coin’ler bulunuyor. Elde edilen son bilgilere göre, eklentilerdeki coin’ler, piyasa değeri göz önünde bulundurulduğunda ilk 50 arasından seçildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir