Bitcoin Ajandası

Kripto Hırsızları Solana Ağında O Yöntemi Kullanıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Hırsızları Solana Ağında O Yöntemi Kullanıyor!

Kripto Hırsızları Solana Ağında O Yöntemi Kullanıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Siber korsanlar, Solana ağında kullanıcılara sahte bir güvenlik güncellemesi göndererek siber saldırı düzenliyor.

Art niyetli insanların elinde son derece tehlikeli bir silaha dönüşen teknoloji, her geçen gün artış gösteren dolandırıcılık vakalarında yeni bir oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. Şimdilerde siber korsanların radarında SOL Coin sahibi yatırımcılar var.

Hırsızlar Solana Ağında Sahte Güvenlik Güncellemesi Gönderiyor

Hırsızlar Solana Ağında Sahte Güvenlik Güncellemesi Gönderiyor
Hırsızlar Solana Ağında Sahte Güvenlik Güncellemesi Gönderiyor

Siber korsanlar, Solana kullanıcılarının şifrelerini ele geçirebilmek adına Solana Phantom güvenlik güncellemeleri adı altında sahte bir yazılım gönderiyor. Böylelikle NFT airdropları üzerinden SOL sahiplerinin hesabına erişim sağlıyor.

Kripto paraları çalmak gibi kötü amaç için tasarlanan bu yazılım üzerinden Sol sahiplerine NFT airdropları iletiliyor. Hesap şifresini açığa çıkaran bu yazılım, Solana Phantom güvenlik güncellemesi olarak gönderiliyor.

Söz konusu sahte güvenlik güncellemelerinde ilk olarak NFT açılarak Solana ağı kullanıcıları bir internet sitesine yönlendiriliyor. Bu durumda sahte güncellemenin adımlarını takip eden kullanıcılar, bilgisayarının tarayıcı verilerini, çerezleri, arama geçmişini, şifrelerini, SSH anahtarlarını ve diğer kişisel bilgilerini çalmaya çalışan kötü amaçlı bir yazılımı indirmiş oluyor. Bu sayede kripto para hırsızları ihtiyacı olan tüm bilgilere erişim sağlamış oluyor.

Konuyla alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, kripto para korsanları Phantom ekibinin bir parçası olduğunu, PHANTOMUPDATE.COM ya da UPDATEPHANTOM.COM adındaki NFTS’yi kullandıklarını iddia ediyor.

Solana topluluk üyelerinin bu gibi durumlar neticesinde herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına bahsi geçen Phantom güvenlik güncellemesi yazılımına dikkat etmesi gerekiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir