Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatı Arttı: Kripto Hisseleri Hareketlendi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyatı Arttı: Kripto Hisseleri Hareketlendi!

Bitcoin Fiyatı Arttı: Kripto Hisseleri Hareketlendi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

FTX’in yeni yönetiminin, neredeyse 5 milyar dolarlık likit varlığını geri alıp müşteri borçlarını ödeyeceğine dair çıkan haberler sonrasında Bitcoin fiyatı artış gösterdi. Bu artışla beraber kripto hisseleri de hareketlendi.

Perşembe günü açıklanan ABD enflasyon verileri az da olsa gerileme gösterdi. Tüketici fiyat endeksi aralık ayında Dow Jones tahminleriyle paralel bir şekilde aylık olarak yüzde 0,1 oranında düşüş kaydetti. Fakat yine de fiyatlar 2022 yılına kıyasla yüzde 6,5 oranında artış gösterdi.   

Enflasyon verileri ve iflas sürecini başlatan FTX’in nakit ve dijital olmak üzere 5 milyar doların üzerinde likiditesini geri aldığına yönelik söylentilerin ardından Bitcoin fiyatı yükselişe geçti.

Kripto Hisseleri Yükselişe Geçti

Kripto Hisseleri Yükselişe Geçti
Kripto Hisseleri Yükselişe Geçti

Bitcoin’in yaklaşık olarak 1,5 ayda en yüksek seviyesine ulaşması kriptoyla alakalı hisse senetlerini de önemli ölçüde etkiledi. Coinbase hisseleri neredeyse yüzde 8,6, madencilik kuruluşu Bitfarms’ın ABD’de işlem gören hisseleri yüzde 44 bir diğer madencilik kuruluşu Riot Platforms’un hisseleriyse yüzde 10’un üzerinde değer kazandı.

Yüzde 60’ın Üzerinde Değerlenen Hisseler de Var

Tüm bunların yanı sıra daha güçlü bir yükselişe, Nasdaq’da yer alan madencilik şirketi Greenidge’de rastlandı. Şirketin GREE koduyla işlem gören kripto hisseleri neredeyse yüzde 62 oranında yükseliş kaydetti. Madencilik alanında faaliyet gösteren ve hisseleri işlem gören diğer şirketlerden Hive yüzde 36, Cleanspark yüzde 11, Digihost yüzde 21 ve Iris Energy ise yüzde 9 artış kaydetti.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir