Bitcoin Ajandası

Kripto Kâhini Bitcoin Çöküşüne Karşı Uyardı! Bu 2 Altcoin de Düşebilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Kâhini Bitcoin Çöküşüne Karşı Uyardı! Bu 2 Altcoin de Düşebilir!

Kripto Kâhini Bitcoin Çöküşüne Karşı Uyardı! Bu 2 Altcoin de Düşebilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bitcoin Çöküşü Kaçınılmaz mı?

Sektörde geniş çaplı olarak takip edilen Capo, özellikle iki altcoin ve Bitcoin’le alakalı uyarılarda bulundu. Karamsar bir yaklaşım sergileyen analist, Bitcoin çöküşü ve altcoinlerde değer kaybı yaşanacağı konusunda tedirgin.

Daha önce yapmış olduğu pek çok farklı tahmininin isabetli olmasıyla dikkat çeken Capo, 250 binin üzerinde takipçisine Bitcoin ve bazı altcoinlerle alakalı gelecek tahminlerinden bahsetti. Piyasanın en büyük ve en önemli kripto para birimi olan Bitcoin’in yüzde 50’den fazla geri çekilme göstereceği konusundaki beklentisinden bahsetti.

Bitcoin Çöküşü Kaçınılmaz mı?
Bitcoin Çöküşü Kaçınılmaz mı?

Bununla beraber piyasa değerinin yarısından fazlasını kaybedeceğinden dolayı altcoinlerde de düşüş yaşanabileceğini ifade eden ünlü analist, genel olarak kripto piyasasında yüzde 50 ila 70 arasında değer kaybı yaşanabileceğini belirtti. Özelde bakılacak olursa bu kaybın BTC için yüzde 50, altcoinler için yüzde 60-70 arası olabileceğini de açıklamasına ekledi.

Haberin yazıldığı esnada Bitcoin 39 bin dolar bölgesinde işlem görüyor. Buna göre yaşanabilecek yüzde 50 civarında bir düşüş 20 bin doların altına bir çekilme anlamına geliyor. Bu esnada toplam piyasa değeri 2 trilyon doların üstünde. Hafta başında da bazı analizlerinden bahseden Capo, BTC’nin 30 bin doların altına düşebileceğinden bahsetmişti. Ayrıca yine hafta başında 39 bin doların altında bir düzeltmenin ölü kedi sıçraması olduğundan, 40 bin dolar seviyesi tuzağına düşülmemesi gerektiğini de ifade etmişti.

LINK ve SAND da Düşüş Eğilimi Gösteriyor

Capo’nun düşüş beklediği altcoinlerse LINK ve SAND olarak biliniyor. LINK açısından ana hedefin yüzde 60’ın üzerinde bir düşüş olduğunu belirten analist, bu durumda LINK fiyatının 5,5 ila 6 dolar arasında düşebileceğini belirtti.

Düşüş eğilimi gösterebilecek üçüncü kripto para birimininse SAND olduğunu ifade eden Capo, 2018 yılında BTC’nin sergilediği azalan üçgen şeklinde bir düşüş modeline sahip olduğunu söyledi. Buna göre ana hedefin 0,95 ila 1,00 dolar aralığı olduğunu açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir