Bitcoin Ajandası

Kripto Kışında Durum Kötüye Gidiyor: Tezos Kurucusundan Dikkat Çeken Açıklamalar!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Kışında Durum Kötüye Gidiyor: Tezos Kurucusundan Dikkat Çeken Açıklamalar!

Kripto Kışında Durum Kötüye Gidiyor: Tezos Kurucusundan Dikkat Çeken Açıklamalar!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Açık kaynaklı bir Blockchain platformu olan Tezos’un kurucu ortaklarından Kathleen Breitman, kripto kışıyla alakalı olarak önemli açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında ünlü isim, kripto para piyasasının yüksek oranlı faize sahip bir dünyaya tekrar kalibre olmasının ardından kripto kışını daha kötü bir senaryo beklediğinden bahsetti.

Kripto Kışında Durum Daha Kötüye Gidecek

Kripto Kışında Durum Daha Kötüye Gidecek
Kripto Kışında Durum Daha Kötüye Gidecek

Portekiz’de gerçekleştirilen Web Summit Konferansı’nda açıklama yapan Kathleen Breitman, pek çok farklı kripto para biriminin 2022’de neden bu denli değer kaybettiği konusuna değindi. Bu varlıkların çoğunun düşük faizle alındığını söyleyen Breitman, ayrıca girişim sermayesiyle şişirildiğini de belirtti.

Sisteme düşük faizle sahip olunan birçok kripto para biriminin dahil edildiğini söyleyen Tezos kurucu ortağı, bahsi geçen bu varlıkların başta şirketlerin değerlemeleri olmak üzere birtakım yapay şeyi körüklediğini belirtti. Ucuz varlıkların değerlemeler sayesinde çok yükseldiğini, bazı şirketlerin getiri hasadı türünden ucuz taktiklerle bu değerlendirmeleri bir şekilde haklı çıkarmaya çalıştığını anlattı. Mevcut kripto para piyasalarındaysa kolay paranın gittiğini ve elde kalanın yalnızca topluluklar olduğunu da ekledi.

Kathleen Breitman, konuyla alakalı olarak Dune Analystic verilerinden bir örnek gösterdi. Bu durumla alakalı en iyi örneğin NFT pazarı OpenSea olduğunu belirten ünlü isim, 2021 Eylül döneminde şirketin işlem hacminin 2.9 milyar dolar olduğunu 2022 Eylül dönemindeyse bu rakamın 349 milyon dolara gerilediğini söyledi.

Tüm bunların yanı sıra temelde piyasalar açısından faydalı gelişmelerin de yaşanacağını düşünen Tezos kurucusu, dijital sanatçıların Blockchain teknolojisinden faydalanarak sanal sanat eserleri bastığını ve bu alanda geçtiğimiz yıla kıyasla ağ kullanımının önemli ölçüde arttığını dile getirdi. Ünlü isme göre bu kullanım, bir bütün halinde sektörün büyümesi açısından önemli bir gelişme.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir