Bitcoin Ajandası

Kripto Krizinden Etkilenen O Şirket Küçülmeye Devam Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Krizinden Etkilenen O Şirket Küçülmeye Devam Ediyor!

Kripto Krizinden Etkilenen O Şirket Küçülmeye Devam Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Kripto krizine karşın 2022 Aralık döneminde 300 milyon dolar değerinde fon toplayan Amber Group, buna karşın iş gücünde küçülmeye devam ediyor. Çin medyasında yer alan haberlere göre kripto para şirketi, Hong Kong’da bulunan ofisindeki personellerinin yarısından fazlasını işten çıkarma kararı aldı.

Haberde Amber Group’un regülasyon ekibinin 20 kişiyken 5 kişiye düşürüldüğü, bununla beraber bütün denetim ekibiyle yollarını ayırdığı ifade edildi. Fakat haberde Amber’in Singapur’da bulunan merkez ofisi ya da bütün personelleriyle alakalı herhangi bir bilgiye yer verilmedi.

Kripto Krizinde Ödemeler 6 Ay Gecikti

Kripto Krizinde Ödemeler 6 Ay Gecikti
Kripto Krizinde Ödemeler 6 Ay Gecikti

Basına açıklama yapan ancak yetkili olmadığından adının açıklanmasını istemeyen bir şirket personeli, Amber Group’un üçüncü taraf şirketlere gerçekleştirmesi gereken 6 aya kadar ertelediğini ifade etti.

Bilindiği üzere kripto para birimlerinde yaşanan sert düşüş ve genel olarak piyasaları etkisi altına alan kripto krizinden büyük ölçüde etkilenen şirket Amber Group, Hong Kong’daki görece pahalı olan bölgeden, masraflarını kısabilmek adına daha uygun olan bir bölgeye taşınmıştı.

2017 yılında Hong Kong’da kurulacak olan fakat daha sonrasında merkez ofisini Singapur’da taşıyan şirketin yatırımcıları arasında Sequia Capital ve Temaesek gibi önemli isimler yer alıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir