Bitcoin Ajandası

Birleşik Krallık’tan Şaşırtan Açıklama: Kripto Merkezi Olmak İstiyoruz!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Birleşik Krallık’tan Şaşırtan Açıklama: Kripto Merkezi Olmak İstiyoruz!

Birleşik Krallık’tan Şaşırtan Açıklama: Kripto Merkezi Olmak İstiyoruz!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
3 0

Geçtiğimiz yıldan bu yana kripto paralar konusunda getirdiği sert regülasyonlarla gündeme gelen ve dünya genelindeki en sert kontrol mekanizmasına sahip olan Birleşik Krallık’tan ilginç bir açıklama geldi. Birleşik Krallık Dijital Teknoloji Bakanı Chris Philp, pozitif yönde yaptığı açıklamalarda Londra başta olmak üzere ülkenin birçok şehrinde kripto merkezi oluşturmak istediklerini duyurdu.

Birleşik Krallık’ta ilk defa bir hükümet yetkilisi tarafından bu denli olumlu bir açıklama yapılması piyasalarda şaşkınlık yarattı. Bakan Philp, ülkenin pek çok noktasının merkez haline getirilmesi üzerine çalışmalar yapılacağını ifade etti.

Kripto Merkezi Olacak ve Suçun Önüne Geçilecek

Kripto Merkezi Olacak ve Suçun Önüne Geçilecek
Kripto Merkezi Olacak ve Suçun Önüne Geçilecek

ABD medyasında bir radyo programında açıklama yapan Teknoloji Bakanı Chris Philp, Birleşik Krallık olarak özellikle Londra’nın önemli bir merkez olmasını istediklerini söyledi. Bunun için çalışmalar yürütürken hem yatırımcıları hem de kamuyu korumayı ve özellikle kara para aklama gibi suç teşkil edecek faaliyetlerin önüne geçilmesini sağlayacaklarını ekledi. Bununla beraber kripto para birimlerinin yatırımları delme gibi eylemlerde kullanılmasının önüne geçilmesi gerektiğini de söyleyen bakan, bu açıklamalarıyla piyasaları şaşırttı.

Nisan ayında Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada da ülkenin kripto para konusunda bir merkez haline getirilmesinin amaçlandığı duyurulmuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir