Bitcoin Ajandası

Ünlü Markalar Kripto Moda Haftasına NFT’lerle Katıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Markalar Kripto Moda Haftasına NFT’lerle Katıldı!

Ünlü Markalar Kripto Moda Haftasına NFT’lerle Katıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Ünlü moda markasında da Rebecca Minkoff’un da katıldığı etkinlikler üzerinden NFT’lere yer verilme aşamasına girildi ve kripto moda haftasına katıldı.

Şubat 2021’de yapılacak olan ilk Kripto Moda Haftası etkinliğinde yapılması anından itibaren NFT dalgasında birden fazla moda ve güzellik açısından akım sağlayarak gelecek üzerinde de konuşmalar yaptı.

Ünlü Markalar Kripto Moda Haftasında!

Ünlü Markalar Kripto Moda Haftasında!
Ünlü Markalar Kripto Moda Haftasında!

Crypto Fashion Week’in kurucusu Lady PheOnix konuyla ilgili şunları söyledi;

“Dünyanın metaverse akımına doğru ilerlediğini ve gelecekte herkesin bir avatarı olacağını biliyoruz. IRL olmak isteyenler metaverse’de de moda olmak istiyor.”

Lady Phoenix’in kripto medya şirketi üzerinden Universe Contemporary tarafıyla da düzenlenen Kripto Moda Haftası, Twitter, Twitch, YouTube ve kendi web sitelerinden canlı olarak yayınlandı. NFT’ler hakkında oluşan konuşmalar üzerine etkinlik de 17 Eylül’de Twitch ve YouTube’da canlı olarak Meta Gala sanal defilesinde sona erdi.

NYX Professional Makeup USA’den Yasmin Dastmalchi şöyle konuştu;

“Sanal makyaj denemesi, izleyicilerimizle bağlantı kurarak, bu sanatı hayata geçirmemizin önemli bir parçası. Markamızın tüm ürün portföyü sanal deneme için uygun ve sitemizde çevrimiçi renk eşleştirme mevcut. Bu bizim için, dijital tüketiciyle bağlantı kurmanın başka bir yolu.”

Son Yıllarda Artan Talepler!

Dastmalchi, sanal makyaj talebi üzerindeki gelişmelerin hemen hemen son iki yılda ve özellikle de pandemi sırasında arttığını söyleyerek ekledi;

“Yeni normale girdikçe sanal makyaja ilginin azalacağını sanmıyorum. Bu alanda çalışmaya devam etmeliyiz.”

Bir avuç güzellik üzerine oluşan markaların siteleri üzerinden kripto varlıklar ile ürün sipariş etmesine izin verdiğini aktaran Dastmalchi, kripto paranın hala araştırmalarına devam edildiğini söyleyerek şöyle konuştu;

“Tüketiciler NFT’leri denemeye devam ettikçe, gelecekte bizim için ne anlama geldiğini tanımlamamız gerekiyor. NFT’ler gelecekteki planlarımızın bir parçası olacak gibi görünüyor.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir