Bitcoin Ajandası

Stripe, Kripto Ödemelerini Kolaylaştıracak Proje için Kollarını Sıvadı!  
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Stripe, Kripto Ödemelerini Kolaylaştıracak Proje için Kollarını Sıvadı!  

Stripe, Kripto Ödemelerini Kolaylaştıracak Proje için Kollarını Sıvadı!  

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Dünyanın en önemli ödeme şirketlerinden biri olan Stripe, kripto ödemelerini daha kolay hale getirebilmek adına yeni bir proje hazırlığında olduğunu duyurdu.

Yeni projeyle kullanıcılarının küresel olarak faaliyet gösteren işletmelerle etkileşim kurabilmesi adına kripto para birimlerini daha kolay kullanabilmelerine olanak sağlanacak.

Şirket, Kripto Ödemelerini Kolaylaştırmak için Çalışıyor

Şirket, Kripto Ödemelerini Kolaylaştırmak için Çalışıyor
Şirket, Kripto Ödemelerini Kolaylaştırmak için Çalışıyor

Stripe, yayınlamış olduğu bir blog içeriğinde projeyle alakalı konulara yer vererek, dünyanın pek çok farklı noktasında faaliyet gösteren şirketlerin kullanabileceği, fiat ve kripto ödemelerini daha kolay hale getirecek olan yeni bir projeye başladığını açıkladı.

Direkt olarak DEX’ler, NFT’ler ve DApp’lerle etkileşime girmeye imkân sunacak olan bu proje, kullanıcıların web3 uygulamalarında anlık olarak kripto para satın alabilmesi amacıyla tasarlandı. Stripe’in 16 projesinden 11’i Solana ağı üzerine kuruldu. Söz konusu açıklamalarında şirket, özelleştirilmesi mümkün olan ramp hizmetleri sunduğunu, bununla beraber ödemeler, KYC, uyumluluk ve dolandırıcılık gibi konulardan da bahsetti.

2021 yılı süresince kripto şirketleriyle olan ortaklıklarını daha ileri seviyelere taşıyan ödeme şirketi, 60’ın üzerinde ülkeye kripto ödemeleri için daha fazla destek sağlayarak, şirketlerin müşterilerine ve işletmelere USDC göndermelerine imkân sundu.

Elde edilen bilgilere göre Stripe’in yeni projesini kullanan ilk isimlerden birisi dünyaca ünlü müzik şirketi Audius oldu. Şirket, 2022 Temmuz döneminde AUDIO Token’in içerik üreticilerine ödül olarak verilmesini sağlayan bir sistem kurmuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir