Bitcoin Ajandası

Kripto Para Adreslerine Bağış Yağdı: 12 Saatte 50 Milyon TL’yi Aştı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Para Adreslerine Bağış Yağdı: 12 Saatte 50 Milyon TL’yi Aştı!

Kripto Para Adreslerine Bağış Yağdı: 12 Saatte 50 Milyon TL’yi Aştı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Türkiye, 10 ili de etkisi altına alan depremle ciddi bir sarsıntı yaşadı. Artçı sarsıntıların devam ettiği bölgeye dünyanın pek çok farklı noktasından yardım gelmeye devam ederken, AHBAP Derneği Başkanı Haluk Levent tarafından paylaşılan kripto para adreslerine de bağış yağdı. Elde edilen bilgilere göre 12 saat içerisinde gerçekleştirilen bağışlar 50 milyon TL’yi aştı.

Türkiye, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve başta Hatay olmak üzere Adana, Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Osmaniye ve Diyarbakır’dan gelen acı haberlerle yasta. Tüm ülke, kötü hava şartlarında mağdur olan yakınları ve depremzedeler için elinden geleni yapmak için canhıraş çalışıyor.

Kripto Para Adreslerine Bağış Gelmeye Devam Ediyor

Kripto Para Adreslerine Bağış Gelmeye Devam Ediyor
Kripto Para Adreslerine Bağış Gelmeye Devam Ediyor

Türkiye yaralarını sarmaya, enkaz altındaki vatandaşlarını kurtarmaya çalışırken, kripto endüstrisi de depremzedelere yardım edebilmek adına tek yürek haline geldi. AHBAP Derneği ve Haluk Levent, MASAK görüşmesinde aldığı izinle bağış yapılabilecek olan kripto para adreslerini paylaştı.

AHBAP Derneği ve Haluk Levent tarafından paylaşılan adreslerde kısa bir zaman dilimi içerisinde ciddi oranda bağış toplandı. Toplanan bağış 12 saatte 2 milyon 700 bin doları (neredeyse 50 milyon TL) aştı. Bununla beraber Refik Anadol, Murat Pak ve sektörün diğer öncüleri de bağış kampanyasına katkı sağlarken, miktar 65 milyon doları buldu. Bu sayede kripto endüstrisinden depremzedeler için toplanan bağış 200 milyon TL’ye ulaştı.

Dolandırıcılara Dikkat!

Diğer yandan yardım kampanyalarını fırsat bilen dolandırıcılar, paylaştıkları sahte adreslerle durumdan faydalanmak için fırsat kolluyorlar. Bu nedenle kampanyaya yardım etmek isteyenlerin yalnızca resmi kurum ve resmi Twitter hesapları üzerinden paylaşılan adresleri kullanması gerekiyor. Uzmanlar, dolandırıcılarla alakalı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir