Bitcoin Ajandası

Kripto Para Alım Satımında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Altın Kural!
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Kripto Para Alım Satımında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Altın Kural!

Kripto Para Alım Satımında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Altın Kural!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Kripto Para Alım Satımında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Altın Kural! Kısa zaman içinde dünyanın her yerinde, kullanıcılara ulaşan bitcoin, başarı hedefini yakalayarak piyasadaki varlığını sürdürmüştür. Bunun yanı sıra, bitcoinin başarılı bir ivme yakalaması, birçok başka kripto para biriminin geliştirilmesine sebep olmuştur. Ancak, bunun sonucunda rekabet ortamı oluştuğu için, geliştirilen her kripto para birimi piyasadaki varlığını koruyamamıştır. Sunulan özelliklerin yanında bilinirliğin de önemli olduğu kripto para birimlerinde, sesini duyuramayan kripto para birimleri ne yazık ki varlığını devam ettirememiş ve ortadan kalkmıştır. Bitocinin şeffaf ve merkeziyetsiz yapısı kullanıcılarda güven oluşturmuştur. Hem bitcoin hem de diğer kripto para birimleri ile işlem yapabilmek için kişilerin bir kripto para borsası platformuna dahil olmaları gerekmektedir.

Kripto Para Alım Satımında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Altın Kural!

Kripto Para Alım Satımında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Altın Kural!
Kripto Para Alım Satımında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Altın Kural!

Kripto Para Alım Satımında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Altın Kural! kripto para borsası platformları aracığı ile gerçekleştirildiği bilinmektedir. Kripto para borsaları, kullanıcılara, alım, satım, takas veya ödeme işlemleri sunmaktadır. Ancak, aynı kripto para birimlerinde olduğu gibi, borsa platformlarının sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Dolayısı ile, kripto para borsası platformu seçiminde de dikkatli olmak gerekmektedir. Her borsa platformu, kullanıcılara güvenli bir hizmet sunmamaktadır. Güvenlik açığının olduğu borsa platformlarında kişilerin hesaplarının hacklenmesi söz konusu olabilmektedir. Bu da kullanıcıların zarara uğramasına sebep olmaktadır.

BKripto Para Alım Satımı, Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak, günümüz şartları ve ülke ekonomileri değerlendirildiğinde oldukça mantıklıdır. Merkeziyetsiz ve açık kaynak kodlu geliştirilen birçok kripto para birimi mevcuttur. Yatırımcılar için farklı bir yatırım aracı olan kripto paralar büyük kazançlar sağlayabilmektedir. Ancak bunun yanı sıra, kripto para yatırımcılığı yapmak isterken dolandırılan birçok kişinin de olduğu bilinmektedir. Bu sebeple, kripto para yatırımcılığı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

Kripto Para Alım Satımında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Altın Kural!
Kripto Para Alım Satımında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Altın Kural!
 1. Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken ilk şey, bir birikimleri varsa, bu paranın tamamını kripto para birimi için kullanmamaktır. Hele ki, kullanıcılar kripto para piyasasına yabancı ve yeni gireceklerse, riske atabilecekleri miktarda kripto para birimi satın almalılardır.
 2. Doğru kripto para borsası platformu seçimi son derece önemlidir. Güvenli borsalardan kripto para satın almak gerekmektedir. Dolayısı ile borsa platformlarının iyi araştırılması, çok tercih edilen platformların seçilmesi gerekmektedir. Ülkemizde de e-devlet entegrasyonu bulunan oldukça güvenli borsa platformları yer almaktadır. Bu noktada önemli olan tek şey iyi bir araştırma yapmak olacaktır.
 3. Güvenliği geri planda tutmamak çok önemlidir. Eğer uzun vadeli bir yatırım düşünülüyor ise, sahip olunan kripto paraları borsa platformunda tutmak çok da mantıklı bir hareket olmayacaktır. Bu kripto paraların mutlaka sanal cüzdana aktarılması önerilmektedir. Elbette cüzdan şifrelerinin de kimseyle paylaşılmaması gerekmektedir.
 4. Kripto para borsası platformu seçimi yaparken, güvenliğin yanı sıra, hız, komisyon oranları, hacimler ve kolay işlem gerçekleştirilebilmesine de dikkat etmek gerekmektedir.
 5. Kripto para borsasında da, finans dünyasında olduğu gibi, kişilerin paralarını yönetme talebi ile gelen kötü amaçlı kullanıcılar olabilmektedir. Kişilerin sahip oldukları paraları belirli bir zaman için kazanca dönüştüreceklerini belirten bu kullanıcılara kesinlikle güvenmemek gerekmektedir. Yani kripto para sahipleri, paralarını yönetmeleri için hiç kimse ile anlaşma yapmamalıdır.
 6. Kripto paralar ile alım ve satım işlemlerinin yanında, transfer işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada, transfer edilen adresin doğru adres olduğundan emin olmak gerekmektedir. Dolayısı ile bu işlemi gerçekleştirirken birden fazla kez kontrol edilmesi önerilmektedir. Yanlış adrese gönderim yapıldığında, nereye transfer edildiği bulunamayacağı için sahip olunan kripto para biriminin kaybedilmesine neden olunabilmektedir.
 7. Kripto para borsasında, çok sık değişiklik meydana gelebilmektedir. Ayrıca, döviz piyasasına göre bu değişimler çok daha keskin ve büyük oranlarda olabilmektedir. Bu sebeple, piyasanın iyi takip edilmesi, oluşabilecek zararı en aza indirecektir.
 8. Geleneksel finans işlemlerinde olduğu gibi kripto para piyasasında da önemli olan, kripto paranın düşük fiyata alınarak yüksek fiyata satılmasıdır. Ancak, kripto para piyasasında çok fazla dalgalanma yaşandığı için paniğe kapılarak hareket etmek kullanıcıların zarara uğraması ile sonuçlanmaktadır. Bu sebeple sakin kalarak doğru zamanda alım ve satım işlemlerinin yapılması gerekmektedir.
 9. Hiçbir finansal varlığın değerinin devamlı olarak artacağı veya azalacağı inancında olmamak gerekmektedir. Bu sebeple, bir hedef belirlemek en doğru yol olacaktır. Kullanıcıların hangi aşamaya kadar risk alabileceklerini belirlemeleri son derece önemlidir.
 10. Kripto para yatırımı yapmadan önce yapılması gereken en önemli şeylerden biri araştırmaktır. Kullanıcılar yeterli bilgiye sahip değiller ise kulaktan doğma bilgiler ile yatırım yapmamalıdır. Araştırıp öğrendikten sonra kripto para satın almak çok daha doğru bir karar olacaktır.

Kripto Para Yatırımı Yapmak Mantıklı Mı?

Kripto Para Yatırımı Yapmak Mantıklı Mı?
Kripto Para Yatırımı Yapmak Mantıklı Mı?

Kripto Para Alım Satımı Bitconin ardından birçok farklı kripto para biriminin geliştirilerek piyasaya sunulduğu bilinmektedir. Ancak, bu kripto para birimlerinin hiçbiri, bitcoin kadar dikkat çekici olmamıştır. Dolayısı ile bitcoin kadar işlem gören başka bir kripto para birimi yoktur. Dolayısı ile, kripto para birimleri ile yatırım yaparken, doğru kripto para biriminin seçilmesi son derece önemlidir. Kripto para birimlerinin de döviz gibi bir sisteme sahip olduğu söylenebilmektedir. Bugün birçok kullanıcının bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yaptığı da gerçektir. Kripto para birimlerini iyi analiz ederek, araştırarak ve doğru adımlar atarak karar verildiğinde, yatırım yapmak son derece mantıklı olacaktır. Her yatırım varlığı gibi kripto para birimlerinin de riskleri söz konusu olmakla birlikte, küçük yatırımlar ile başlayıp sistemi anlayarak ilerlemek kazanç sağlamaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir