Bitcoin Ajandası

Bitcoin Düşüyor! Kripto Para Fonlarından Çıkışlar Artıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Düşüyor! Kripto Para Fonlarından Çıkışlar Artıyor!

Bitcoin Düşüyor! Kripto Para Fonlarından Çıkışlar Artıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

14 Ocak itibariyle biten haftada fonlar 87 milyon dolar çıkış meydana gelirken bu rakamın 55 milyon dolarlık kısmını ise kripto para fonlarından çıkışlara göre Bitcoin oluşturdu. Varlık şirketlerinden yönetim altındaki Bitcoin fonundan değer ise hafta ortasında son 3 ay içerisinde en düşük seviyesine ulaştı. Bu durumda ise 35 milyar dolara kadar çekildi.

Avrupa’da en büyük dijital para fon yönetim şirketlerinden biri olan CoinShares haftalık raporlarda açıklama ile rapor kısmında kripto para fiyatlarıyla doğru orantılı olarak birçok fondan çıkışların olduğu meydana çıkartıldı. Kripto para fonlarından çıkış artışında Bitcoin fonları 55 milyon dolarlık çıkış ile haftanın en çok çıkış yapılan fonlarını oluşturdu. Bilinenlere göre özellikle direkt olarak kripto para alımı yapmak isteyen kurumsal şirketler bu tür kripto para fonlarına da ayrıca yatırım yapıyor. Bu tür yatırımlara olanak tanıyarak şirketler arasında CoinShares de her hafta fonlardaki giriş ve çıkışları raporlandırıyor.

Kripto Para Fonlarından Çıkışlar Artıyor!

Kripto Para Fonlarından Çıkışlar Artıyor!
Kripto Para Fonlarından Çıkışlar Artıyor!

CoinShares’in haftalık raporundan elde edilen bilgilere göre, kripto para fonlarından yapılan çıkışlar üst üste 5. haftada da devam ederek rakamlarda bu zaman dilimi içerisinde 532 milyon dolara kadar geldi.

Bitcoin üzerinden 54.7 milyon dolarlık çıkış oluşurken Ethereum’da bulunan çıkışlarda fazlalığı da dikkat çekerek ikinci en büyük kripto paranın fonlarından da bir haftada 30 milyon dolarlık çıkış oldu. Şirketlerin yönetimleri altında bulunan Bitcoin fonlarının değeri de son 3 ayın dibini gördü. Ayrıca 35 milyar dolara çekilme ile bu rakam hafta kapanışında 36 milyar 200 milyon dolar civarında…

800 Bin Dolarlık Yatırım

CoinShares’in raporu ile alınan verilerde yaşanan çıkışlar üzerine rağmen günlük belirlenen bazda bu sene ilk kez Çarşamba ve Cuma günleri fon girişleri yaşandığı, bunun da kötü gidişatın devamının durması anlamına gelebileceği bildirildi.

Hem kripto para piyasaları kapsamında yaşanan düşüş hem de fonlardan yapılan çıkışlar ile Solana’yı çok fazla etkilemeyerek 1. katman blok zinciri protokolünden fonlarına bu hafta 5.4 milyon dolarlık yatırım düzenlendi. Litecoin fonları üzerinden yapılan 800 bin dolarlık yatırım da gözlerden kaçmadı. Ripple fonlarına 1.3 milyon dolar, Cardano fonlarında ise ayrıca 400 bin dolarlık girişler izlendi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir