Bitcoin Ajandası

Kripto Para Hacmi Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Kripto Para Hacmi Nedir?

Kripto Para Hacmi Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Kripto para hacmi tam olarak kripto paralarda alım satım sonralarında oluşan bir sayı olmuştur. Meydana çıkan hacimler ait oldukları kripto paralarla ilgili olarak büyük ip uçlarını içerinde bulundurduğundan oldukça etkili olmaktadır.

Kripto para hacimlerinde alım satım yapabilmenin yanı sıra kripto paralarda önemli olan güvenirlilik düzeyleri belirlenebilir. Bunlar arasında en çok kullanılan hacim ise 24 saat süre tanımlaması yapılandır. Örneğin, kripto para dünyasında lider para birimi olan Bitcoin incelenirse 24 saatlik Bitcoin’in alım satımları sonucunda oluşan toplamda oluşturularak bir hacim belirlenir.

Kripto Para Hacminin Düşmesi veya Artması

Kripto Para Hacminin Düşmesi veya Artması
Kripto Para Hacminin Düşmesi veya Artması

Kripto para birimlerinin bulunduğu borsalar aracılığıyla işlem görerek oluşan hacimlerde miktar ne kadar yüksek olursa o kripto para biriminde güvenirlik bir o kadar da yüksek hacimlidir.

Kripto Para Hacmi Düşerse Ne Olur?

Kripto para hacimlerinde düşme yaşandığında oluşan soruların yanıtı, piyasada oluşan manipülasyonlara, zarar vermede ve güvenlik konusundan uzaklaşmaya meyilli olduğunu gösterir.

Kripto paraların hacimlerinde düşme yaşanması sonucunda hemen hemen olan büyük paraların yatırımcıları sermayeleri direk olarak da borsadan geçebilir.

“Büyük balıklar, küçük balıkları yer” sözüyle borsa işlemleri içerisinde ünlü bir söz olarak sürekli kullanılır ve buna yönelik kripto para hacimlerinde sürekli düşme devam ederse de büyük yatırımcılar pazardan çekilir.

Kripto paralarda alım satım işlemi ile uğraşma konusunda en güvenli izlenecek yollar arasında yüksek hacimli coinlerden işlem yapması gerekmektedir.

Kripto Para Hacmi Yükselirse Ne Olur?

Kripto Para Hacmi Yükselirse Ne Olur?
Kripto Para Hacmi Yükselirse Ne Olur?

Kripto para hacimlerinde yükseliş yaşanırsa bunun içerisinde olumlu sonuçlarla birlikte ufak tefek sıkıntılar da bulundurmaktadır.

Kripto paraların hacimlerinde artışın olmasıyla sadece o kripto paralarında satın alınma durumunu göstermez. Alımla birlikte satış işlemlerinde de hacim yükselişine neden olur. Hacimlerde artış yaşandığında o coin içinde işlem sıklığı yüksek olduğunda güvenilir bir yatırım olarak görülür.

Alımla birlikte satış işlemleri de hacmin yükselmesine neden olmaktadır. Hacmin artması o coinde işlem sıklığının yüksek olduğunu ve güvenilir bir yatırım olduğunu gösterebilir.

Tam olarak bu sebepten dolayı kripto alım satımlarında yapılan işlem anında piyasaya hakim olmak hacim ve benzeri konuları daha yakından takip etmek gerekir.

En İyi Kripto Paralar ve Hacimleri

En İyi Kripto Paralar ve Hacimleri
En İyi Kripto Paralar ve Hacimleri

Hacimleriyle birlikte her daim ünlü olan kripto paralar sıralandığında en iyi kripto paralar bunun yanı sıra en güvenilir olarak da bilinmektedir. Bu kripto paralarda en iyilerin arasında bulunmasının asıl sebebi ise işlem hacimlerinden dolayı yüksek olmasıdır. En iyiler liste ve hacimleri ise;

Bitcoin

İlk meydana getirildiği günden bugüne liderliğini koruyan Bitcoin, en güvenli kripto para birimlerinin aşında yer alır ve gün içerisinde uğradığı işlem hacmi (26.05.2021) ₺439,891,580,315’dir.

Ethereum

Son günlerde büyük çıkışları sayesinde gündeme gelerek en iyi kripto paralar arasında 2.sırada yer almayı da başarmış oldu. Ethereum’un 24 saatlik işlem hacmi ise (26.05.2021) ₺363,370,879,716’dir.

Tether

Normal an içinde yapılan sıralamalara bakılarak yapıldığında dünyanın en güvenilir 3. coini olan Tether’in günlük hacmi (26.05.2021) ₺988,718,950,689’dir.

Binance Coin

Binance adı altında işlem yapılan para borsasına ait bu coin için güvenirlilik de her geçen gün daha da artmakta. Müşterilere de oldukça güven içerisinde hizmet sunarken Binance, kendi coinlerinin olduğu dünyada ilk 5 e girmeyi de öngörüyle başardı. En iyi kripto paralar arasında yer alan BNB’nin günlük hacmi ise (26.05.2021) ₺39,322,502,248’dir.

Cardano

Cardano da kripto para birimlerinde en güvenilir kripto paralar arasında 5. sırada yer almaktadır. Cardano’nun günlük hacmi (26.05.2021) ₺54,712,214,322’dir.

Diğer Coinler ve Hacimleri

Diğer kripto para birimleriyle birlikte gündelik hacimler için onlar hakkında pek çok bilgi içerisinde bulunurken kripto paralarda hacim olarak incelemeye alınır. Oldukça başarılı ve karlı bir yatırım aracı olmasının yanında güven de içermektedir. Para hacimlerinin incelemesi yapıldığında her daim karlı ve güvenli yatırımlar varken hacim incelemesi yapar. Tam tersi olarak da hacimde düşüklük pazarların içerisinde giriş yapmakta da güvensiz ve kar olmadan sonuç verebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir