Bitcoin Ajandası

Kripto Para İşlem Saatleri 2022
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Kripto Para İşlem Saatleri 2022

Kripto Para İşlem Saatleri 2022

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Kripto Para Açılış-Kapanış Saatleri

Kripto para borsaları, yatırımcıların binlerce kripto para birimini alım satım işlemlerini gerçekleştirdikleri ya da yatırım gerçekleştirdikleri bir tür takas Bankası olarak tanımlanabilir. Burada insanlar, diledikleri miktarda coini satın alabilir ya da satış işlemini gerçekleştirebilir. Normal geleneksel borsalardan farklı olarak kripto para borsaları, günün her saati açık ve faaliyet gösterir durumdadır. İnsanlar, gece ya da gündüz demeden haftanın 7 gün 24 saat boyunca bu işlemleri gerçekleştiriyor.

Kripto Para Borsalarında Mum

Kripto Para Borsalarında Mum
Kripto Para Borsalarında Mum
 • 1 ay
 • 1 hafta
 • 1 gün
 • 4 saat
 • 1 saat
 • 15 dakika
 • 5 dakika
 • 3 dakika
 • 1 dakika

İşte saat dilimlerindeki mumların kapanış saatleri de vardır. Dakikalık, 15 dakikalık ve saatlik zaten değişiklik göstermeyen periyotlarıdır. Ancak 4 saatlik mumlar, genel itibariyle 7, 11, 15, 19, 23 ve 03.00’de gerçekleşir. Haftalık kapanış ise pazar günü saat 03.00’de olur.

Binance Para Borsası Açılış Kapanış Saatleri

Dünyanın en büyük ve en güvenilir bir o kadar da en geniş işlem hacimli kripto borsalarından birisi olan Binance, herhangi bir açılış ve kapanış saatine bağlı olmadan faaliyetlerini sürdürüyor. Bunun haricinde aynı zamanda bir teknik sorun ya da bakım çalışmasında elbette kapanır. Fakat bu durum ise nadir ve geçici bir süreliğine meydana gelen bir gelişme ifade eder. Bunun yanında her kripto Borsasının en önemli ve ortak özelliği ise 7 gün 24 saat boyunca açık bir şekilde faaliyet göstermesidir. Ayrıca, destek sistemleri ya da diğer avantajların devamlı bir şekilde faaliyet olması yine aynı şekilde kripto borsalarını geleneksel borsalardan ayıran en önemli özellikleri arasında yer alır.

Geleneksel Borsaların Açılış-Kapanış Saatleri

Tahvil, bono, hisse senedi gibi değerli madenlerin alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği ve yıllardır süregelen sistemlerden olan geleneksel borsaların, belirli açılış ve kapanış saatleri vardır. geleneksel borsalarda alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği saat dilimleri ise hafta içi saat 9.40 ile 18.15 arasında gerçekleşir. Bu saatlerin haricinde borsa hizmet sunmaktadır. Diğer taraftan, hafta sonunda da faaliyet göstermeyen borsalar genel itibari ile emir ile toplama ve fiyat belirleme ile sürekli işlem saatleri gibi çeşitli avantajlara sahiptir.

 • Hisse senedi borsa açılış saati 9.40,
 • Hisse senedi borsa kapanış saati 18.15

Geleneksel Borsalar ile Kripto Borsaları Arasında Farklar Nelerdir?

Geleneksel hisse senedi alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği borsaların gün içerisinde mesai saatlerinde faaliyet gösterdiğini biliyoruz. Ancak kripto borsaları ise 7 gün 24 saat boyunca açık ve hizmet vermektedir. Bununla beraber kripto piyasaları, geleneksel kripto para borsalarına göre çok daha hızlı ve çok daha oynak olabiliyor. Bunun sebebi ise kapalı oldukları herhangi bir zaman diliminin olmamasından kaynaklıdır. Diğer taraftan hafta sonu meydana gelen çok önemli bir haber, geleneksel borsalarda pazartesi günü çok ciddi manada bir etkinin meydana gelmesine sebep olurken, kripto para borsalarında ise anında etki ediyor. Bu maddeler işte kripto borsaları ile geleneksel para piyasaları ve borsaları arasındaki farkların en net şeklidir.

Kripto Para Borsaları Açılış-Kapanış Saatleri

Kripto para borsalarının herhangi bir açılış ve kapanış saati yoktur. Bunun tam aksine 7 gün 24 saat boyunca açık olan ve oldukça oynak, aktif, hacimli kripto piyasalarının hepsi bu şekilde faaliyet gösterir. En önemli kripto para borsalarının şu şekilde sıralayabiliriz:

BtcTürk,

Paribu,

FTX,

Coinex,

Coinone,

Uniswap,

Crypto.com,

Kucoin,

Binance,

Huobi Global

Dünya piyasalarında kripto para alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği binlerce borsa var. Ancak biz, bu makalede sizler için sadece ön plana çıkmayı başaran birkaç tane kripto para borsası adını zikrettik.

Bu kripto para borsaları, geleneksel borsalara nazaran 7 gün 24 saat boyunca açık bir şekilde faaliyet göstermektedir. Mum saatlerine gelecek olursak, bütün borsalarda tabii ki buna geleneksel borsalarda dahil olmak üzere aynıdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir