Bitcoin Ajandası

Kripto Para Piyasalarında Parti Havası: Fiyatlar Yükselişe Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Para Piyasalarında Parti Havası: Fiyatlar Yükselişe Geçti!

Kripto Para Piyasalarında Parti Havası: Fiyatlar Yükselişe Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Bitcoin’in 30 bin doların, Ethereum’un da 2 bin doların üzerinde tutunmasından sonra kripto para piyasalarında boğa koşusuna start verilmiş oldu.

Kripto Para Piyasalarında Heyecan Dorukta

Kripto Para Piyasalarında Heyecan Dorukta
Kripto Para Piyasalarında Heyecan Dorukta

Bitcoin’in Ethereum’la beraber harekete geçip yükseliş göstermeye başlaması, kripto paraların parti havası oluşturmasına yol açtı. Aradan geçen 10 ayın ardından 30 bin dolar seviyesine oluşan Bitcoin, altcoin’lerin de yükselişini beraberinde getirdi. Sektörün ikinci büyük varlığı ve altcoin’lerin öncüsü olan Ethereum, gün içerisinde 2 bin 119 dolar seviyesine kadar ulaştı. Ethereum’un kısa bir süre içerisinde bu denli yükseliş gerçekleştirmesi, altcoin’lerin de harekete geçmesini sağladı. Mevcut durumda boğa şeklinde ilerleme kaydeden kripto para piyasası, yatırımcıları da mutlu etmiş gibi görünüyor.

Ethereum’un Yükselişi Altcoin’leri de Harekete Geçirdi

Sektörün lider altcoin’i olan Etherum’da geçtiğimiz saatlerde gerçekleştirilen Shapella yükseltmesinin ardından yakaladığı coşkuyla beraber sert bir yükseliş gerçekleştirdi. 2 bin 120 dolara kadar yükselişe geçen ETH, altcoin pazarının da yükselişine teşvik ederek güçlü bir hareketin önünü açmış oldu. Bir süredir sessizce hareket eden kripto para birimleri Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin altında ezilmişti. Bu hakimiyetin her geçen gün azalması ve Ethereum’un net direnç seviyelerinden biri olan 2 bin doları aşması, genel olarak kripto para piyasasında parti havası oluşmasını sağladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir