Bitcoin Ajandası

O Ülkede Kripto Para Regülasyonları Veto Edildi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Ülkede Kripto Para Regülasyonları Veto Edildi!

O Ülkede Kripto Para Regülasyonları Veto Edildi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Dijital varlıkların her geçen gün daha fazla benimsendiği Güney Amerika ülkelerinden elektriğin uygun olduğu bilinen Paraguay’da yeni bir gelişme yaşandı. Uzun zamandır heyecanla beklenen kripto para regülasyonları ülkenin devlet başkanı Benitez tarafından reddedilerek meclise geri gönderildi.

Kripto Para Regülasyonları Geri Gönderildi

Kripto Para Regülasyonları Geri Gönderildi
Kripto Para Regülasyonları Geri Gönderildi

Paraguay devlet başkanı Mario Abdo Benitez’in yasa tasarısını reddetmesinin arkasında kripto madenciliği çalışmalarının bir çeşit endüstriyel faaliyet olarak değerlendirilmesi bulunuyor. Ayrıca enerji tarifesinin standart endüstri tarifesinin %15 üzerinde olması gerektiği düşüncesi de veto konusunda etkili gibi görünüyor.

2021 yılında söz konusu tasarıyı hazırlayan senatörlerden Fernando Silva Facetti, başkanın vetosuna tepki gösterdi. Bu kararın kripto madenciliğinin varlığını inkâr etmek anlamına geldiğini söyleyen Facetti, devletin Brezilya ve Arjantin’e kendi vatandaşlarından daha uygun enerji sağladığını belirtti. Kripto madenciliğinin hala gri alanda olduğunu, buna karşın istihdam sağlamaya devam ettiğini de ekledi.

Tasarının Ne Olacağı Merak Konusu Oldu  

Yasa tasarısının meclise geri gönderilmesinden sonra yaşanacak olan gelişme merak konusu oldu. Bu durumda yasa yapılar ya yeniden tasarıyı revize edip onaya gönderecek ya da veto kararını tümüyle kabul edecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir